O síle svěřenců trenéra Matějíčka se přesvědčily i Tasovice, které si odvezly ještě přijatelnou porážku.

VIKTORIA OTROKOVICE – TASOVICE 2:0 (0:0)

Domácím chyběli Čermák s Dujkou, kteří jsou na marodce. „Proto jsme museli přeskupit sestavu. Soupeř byl houževnatý, hrál ze zabezpečené obrany a vyrážel do nebezpečných protiútoků,“ popsal taktiku soupeře hlavní trenér Jaroslav Matějíček.

Blíže trefy v první půli však měla Viktoria, když Vančura s Vavrušou nastřelili břevno. V 71. minutě se však po stříleném centru prosadil obránce Gerych. „Soupeř otevřel a po šanci Mráčka nás podržel brankář Kašík. Hosté navíc nastřelili tyč,“ oddechl si kouč.

V 89. minutě poslal otrokovický stratég na hřiště Rudolfa, který se mu po minutě pobytu na hřišti odvděčil svou premiérovou trefou v divizi. „Hráči jdou přece na hřiště s tím, že chtějí dát gól. Není to ale jen jeho zásluha,“ poznamenal Matějíček.

Na podzim z Viktorky odvezla všechny body v derby pouze Napajedla ve 2. kole. Od té doby si svůj „hrad“ před nájezdníky pečlivě střeží. „Nemáme příliš kvalitní trávník, takže nám domácí hřiště paradoxně příliš nevyhovuje. Ale chtěli bychom dál udržovat domácí neporazitelnost a vozit i nějaké body z venku, protože tabulka je nesmírně vyrovnaná,“ uvědomuje si Matějíček.

V. Otrokovice: Kašík – Zábojník, Gerych, Kraváček, Vavruša – Zálešák – Alexa (87. Chlachula), Vančura, Pospíšil (64. Cvešper) – Trnčák (89. Rudolf), Jurčík. Trenér: Jaroslav Matějíček.