Autor šesti branek Tomáš Stýskala si zřejmě kvůli pracovním povinnostem a zdravotním obtížím vybere minimálně půlroční pauzu a na odchodu je i střelec jedenácti gólů Václav Jordánek. Kapitán týmu patří městskému konkurentovi Jiskře a ve Viktorii mu skončilo hostování.

„Dál už ho prodlužovat nechceme. Rádi bychom ho získali na přestup, s jeho setrváním u nás to ale příliš optimisticky nevidím,“ povzdechl si Jaroslav Matějíček, kouč Viktorie.

„Jiskra za Jordánka požaduje neúměrně vysokou částku dvě stě tisíc korun, čemuž se musím jen smát. Tabulková cena je přitom šedesát tisíc,“ upozornil předseda klubu Jan Ševčík. „Tento přestupní termím Jordánka neuvolníme do žádného klubu na přestup,“ řekl manažer Jiskry Milan Plesar.

Otrokovice začaly v úterý přípravu na nadcházející divizní sezonu, tentokrát se však představí ve skupině D.

„Bude to pro nás nová zkušenost. Těžko předjímat, ale v déčku se bude asi hrát techničtější fotbal. Každopádně bychom chtěli udržet svoji pozici v horní polovině tabulky,“ pravil Matějíček, jenž přivítal na úvodním tréninku jedinou novou tvář, devatenáctiletého záložníka Romana Sopouška z Hluku.

Trenér potřebuje čtyři nové hráče

„Potřebovali bychom ještě, tři až čtyři hráče, především do útoku,“ přeje si Matějíček, jehož na jaře často trápil úzký kádr. „Teď navíc postoupilo béčko do I. A třídy, a to taky nemá hráče nazbyt. Do přípravy se tak zapojí několik dorostenců,“ podotkl kouč Viktorie.

Jako divizní nováček obsadil jeho soubor ve skupině E sedmé místo, s čímž byl Matějíček spokojený. „Kdybychom měli přesnější mušku, dopadli bychom lépe,“ dodal. Otrokovičtí fotbalisté však dali z týmů horní poloviny tabulky nejméně branek. Není divu, že nejčastějším výsledkem Viktorie byla remíza 1:1, kterou skončilo hned osm jejich zápasů.

Tým se však na jaře nemohl spolehnout na „vlastní“ stadion. Kvůli rekonstrukci travnaté plochy v Kvítkovicích museli Matějíčkovi hoši odehrát odvety na nově vybudované umělé trávě. „Nebylo to ono. Kolem hřiště je atletická dráha, chyběl kontakt s diváky. Už se těšíme zpátky do Kvítkovic,“ pronesl trenér Viktorie.

První přípravný zápas ji čeká už tuto sobotu v Brumově. Následovat bude utkání v Kroměříži a první kolo Poháru ČMFS, v němž se Otrokovice střetnou 28. července s druholigovým nováčkem z Fulneku.

Generálku na mistrovské boje, které začnou 11. srpna na půdě Konic, obstará duel ve Vsetíně.