„Nějaké finance do klubu přitečou. Financování soustředění nejde z jednoho zdroje, ale spojilo se jich víc. Doufám, že klub se posune v zázemí na úroveň třetí ligy. Zatím jsme byli pod její úrovní,“ ví kouč Viktorie Marek Sedlák, který tréninky v teple jen uvítal.

„Mám za sebou atletickou historii, takže jsem absolvoval jako závodník soustředění v únoru ve Španělsku. Pro sportovce je to příjemná věc. Zima je v našich klimatických podmínkách dlouhá, trénuje se po večerech. Deka na lidech jde cítit. Doufám, že se máme všichni na co těšit,“ usmívá se Sedlák.

Ten už příští pondělí na startu zimní přípravy bude mít k dispozici i dva někdejší ligové hráče. Rodáka z Otrokovic a bývalého obránce Zlína Michala Malého a záložníka Matěje Fialu, který si vyzkoušel druhou ligu v Karviné a ve Vítkovicích. A pozor, z příchodů to ještě zdaleka není všechno.

„To je však v tuto chvíli vše. Kádr se teprve skládá. Hráči jsou v řešení. Jsou i tací, kteří by měli dostat svolení mateřských klubů k tomu, aby nastoupili do přípravy. Asi v půlce února by mohlo dojít k zúžení kádru. Na soustředění by měl už odletět kádr A-týmu,“ plánoval Sedlák, který na soustředění odehraje dva až tři zápasy s kyperskými týmy.

Přitom ještě v závěru podzimu, který Viktorii vůbec nevyšel a přezimuje se 14 body na 13. místě, to vypadalo, že Viktoria bude hledat i nového trenéra.

„Pro mě to bylo těžší v tom, že jsme byli domluvení do konce podzimu. A přijít by mohl někdo další. Ve chvíli, kdy dochází k těmto pozitivním změnám, tak byl z obou stran dlouhodobý zájem. Domluvili jsme se do konce sezony. Chceme zachránit třetí ligu a poté se uvidí, co se bude dít dál,“ přemítá otrokovický stratég.

Po dlouhodobém kontraktu prý ani netouží.

„Chtěl jsem krátkodobou smlouvu. Je to lepší pro obě strany. Budou se poznávat noví lidé, nové systémy i vedení klubu a jeho řízení. Obě strany si vyzkouší, zda jim to vyhovuje a pak se uvidí,“ vysvětluje Sedlák.