Do sestavy Spartaku se po měsíci vrátil Jaromír Paciorek a na jeho hře to bylo znát.

„Předvedli jsme na všech postech velmi kvalitní výkon. Je pravda, že nám hodně pomohl Paciorek. Dokázal vepředu udržet míč a soupeř měl z něho respekt. Tím se otevřely prostory pro další hráče,“ podotkl trenér Hulína Petr Zapletal.

Plný bodový zisk zajistil jeho mužstvu devět minut před koncem svou premiérovou trefou v dresu Spartaku obránce Laciga.

„Hrál se nadprůměrný divizní zápas. Byli jsme pod tlakem, že musíme vyhrát a jsme moc spokojeni, že se nám to povedlo,“ dodal spokojeně Zapletal. Hulín tak přezimuje třetí se ztrátou pěti bodů na první Šardice.

Viktoria Otrokovice - Fatra Napajedla 4:2

Regionální derby Otrokovic a Napajedel mělo příchuť záchranářského boje. Domácí byli před zápasem třináctí a hosté předposlední, oba celky od sebe dělil jeden bod. Kdo ale čekal vyrovnanou bitvu, hrubě se mýlil. O vítězi bylo jasno už po 20 minutách. Neuběhla totiž ani čtvrtina duelu a Viktoria už vedla 3:0. Postupně se trefili Valášek, Krhut a Mařák.

„Při prvních dvou brankách jsme využili hrubek soupeře,“ přiznal otrokovický trenér Jaroslav Matějíček. „Nastoupili jsme s chutí, dvě dětinské chyby nás ale srazily do kolen. Odehráli jsme venku nejhorší zápas,“ zlobil se jeho protějšek Bohuslav Elšík.

Jeho družina korigovala na začátku druhé půlky Michalem Huťkou z penalty. Kontaktní branku pak dal v 89. minutě Vlček. „Už bylo ale příliš pozdě,“ věděl Elšík. Místo vyrovnání navíc Fatra ještě jednou inkasovala. Do listiny střelců se zapsal Čermák.

JAK NASTOUPILI
Hulín: Kupka – Dunda, Zlámal, Stržínek, Volek – Mršťák, Ševela (90. Číhal), Dvořáček, Laciga – Paciorek, Třasoň (90. Kříž). Trenér: Petr Zapletal.
Viktoria Otrokovice: Křížek – Mařák, Kraváček, Vrága, Zálešák – Valášek (79. Czucz), Mikulčík, Jordánek, Dujka – Krhut (85. Novák), Maschtovský (62. Čermák). Trenér: Jaroslav Matějíček.
Napajedla: Krajča – Dvořáček, Kameník, Zavadil (57. Říha), R. Huťka – Sklenář, Zatloukal, Haša, Plachý (20. Samsonek) – M. Huťka, Nguyen (31. Vlček). Trenér: Bohuslav Elšík.

Petr Fojtík, Libor Kopčil