Viktoria přestřílela Napajedla

Region - Divokou přestřelkou zakončili podzimní část divize D fotbalisté Viktorie Otrokovice a Fatra Napajedla. Zvítězství 4:2 se vderby dvou sousedních měst radovala domácí Viktoria. Tři body získal také Hulín, který dokázal jako vůbec první tým vyhrát vTřebíči.

19.11.2008

Hráči Viktorie Otrokovice (v bílém) porazili v sobotním utkání Napajedla vysoko 4:2Foto: DENÍK/Martin Břenek

Do sestavy Spartaku se po měsíci vrátil Jaromír Paciorek a na jeho hře to bylo znát.

„Předvedli jsme na všech postech velmi kvalitní výkon. Je pravda, že nám hodně pomohl Paciorek. Dokázal vepředu udržet míč a soupeř měl z něho respekt. Tím se otevřely prostory pro další hráče,“ podotkl trenér Hulína Petr Zapletal.

Plný bodový zisk zajistil jeho mužstvu devět minut před koncem svou premiérovou trefou v dresu Spartaku obránce Laciga.

„Hrál se nadprůměrný divizní zápas. Byli jsme pod tlakem, že musíme vyhrát a jsme moc spokojeni, že se nám to povedlo,“ dodal spokojeně Zapletal. Hulín tak přezimuje třetí se ztrátou pěti bodů na první Šardice.

Viktoria Otrokovice - Fatra Napajedla 4:2

Regionální derby Otrokovic a Napajedel mělo příchuť záchranářského boje. Domácí byli před zápasem třináctí a hosté předposlední, oba celky od sebe dělil jeden bod. Kdo ale čekal vyrovnanou bitvu, hrubě se mýlil. O vítězi bylo jasno už po 20 minutách. Neuběhla totiž ani čtvrtina duelu a Viktoria už vedla 3:0. Postupně se trefili Valášek, Krhut a Mařák.

„Při prvních dvou brankách jsme využili hrubek soupeře,“ přiznal otrokovický trenér Jaroslav Matějíček. „Nastoupili jsme s chutí, dvě dětinské chyby nás ale srazily do kolen. Odehráli jsme venku nejhorší zápas,“ zlobil se jeho protějšek Bohuslav Elšík.

Jeho družina korigovala na začátku druhé půlky Michalem Huťkou z penalty. Kontaktní branku pak dal v 89. minutě Vlček. „Už bylo ale příliš pozdě,“ věděl Elšík. Místo vyrovnání navíc Fatra ještě jednou inkasovala. Do listiny střelců se zapsal Čermák.

JAK NASTOUPILI
Hulín: Kupka – Dunda, Zlámal, Stržínek, Volek – Mršťák, Ševela (90. Číhal), Dvořáček, Laciga – Paciorek, Třasoň (90. Kříž). Trenér: Petr Zapletal.
Viktoria Otrokovice: Křížek – Mařák, Kraváček, Vrága, Zálešák – Valášek (79. Czucz), Mikulčík, Jordánek, Dujka – Krhut (85. Novák), Maschtovský (62. Čermák). Trenér: Jaroslav Matějíček.
Napajedla: Krajča – Dvořáček, Kameník, Zavadil (57. Říha), R. Huťka – Sklenář, Zatloukal, Haša, Plachý (20. Samsonek) – M. Huťka, Nguyen (31. Vlček). Trenér: Bohuslav Elšík.

Petr Fojtík, Libor Kopčil

Autor: Petr Fojtík

19.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Zleva: z volebních štábů ANO 2011 a SPD.
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

Slavit a otevírat šampaňské mohla základna ODS Zlínského kraje, která se na výsledky voleb přesunula do komunitního Cafe 21 v Uherském Hradišti. Lídr kandidátky Stanislav Blaha se totiž stal poslancem.
14

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.