VIKTORIA OTROKOVICE – UHERSKÝ BROD 2:1 (2:0)

Přestože Viktoria nastoupila bez tří hráčů základní sestavy (zraněné dvojice Jordánek, Mařák a ženícího se Dujky), už po sedmi minutách vedla 2:0. Nejdříve uklidil balon za Ondrůškova záda Jurčík a poté si na rohový kop naskočil Hrnčiřík.

„Gól po rohu jsme dostali asi po roce. Dvoubrankové manko se pak proti tak zkušenému mužstvu, jaké má Viktorka, těžko dohání,“ posteskl si trenér poražených Zdeněk Šebesta.

Skórovali z rohu

Po pauze však moc nescházelo, aby jeho svěřenci získali bod. Obranu Otrokovic se jim ale podařilo překonat jedinkrát. V 65. minutě si na Dvořákův roh naběhl David Marek a hlavou rozvlnil síť.

„Pak už jsme vyloženou šanci vytvořit nedokázali,“ uznal Šebesta. Blízko k vyrovnání měl pouze Lukeš, jeho střela se ale pouze otřela o tyč.

„Bohužel jsme nepřidali třetí branku a druhý poločas byl z naší strany děs běs. Neudrželi jsme balon a jenom ho nakopávali dopředu,“ uvedl otrokovický kouč Jaroslav Matějíček, který si ale tří bodů nesmírně cenil. „K vítězství jsme se protrápili, ale zvládnout takové zápasy je mnohem důležitější než vyhrát, když se daří,“ podotkl.

Branky: 2. Jurčík, 6. Hrnčiřík – 65. D. Marek.
V. Otrokovice: Křížek – Vavruša, Kraváček, Gerych – Zálešák – Juráň (64. Hošek), Hrnčiřík, Maschtovský, Šuranský (73. Maňák) – Vaculík, Jurčík. Trenér: Matějíček. Uherský Brod: Ondrůšek – M. David, P. Ligas (50. L. Ligas), Vrága, Hroch – Drápala (85. Kukuča), Daněk, Vacula, Horňák (46. Dvořák) – Lukeš, Slinták. Trenér: Šebesta.

PETR FOJTÍK, MICHAL SLADKÝ