Spartak si poradil s nováčkem z Vysočiny bez větších potíží. Skóre otevřel už ve třetí minutě Paciorek. „Rychlá branka byla pro nás hodně důležitá. Především v zápase, kdy se soupeř zaměřuje na bránění,“ oddechl si hulínský trenér Petr Zapletal.

Jeho družina Ždírec mačkala, pojistku ale přidala až po půlhodině hry, kdy se podruhé radoval Paciorek. Také ve druhém poločase se hrálo podle domácích not a Paciorka dvěma zásahy do černého dorovnal jeho parťák z útoku Třasoň. „Celý zápas jsme kontrolovali, a proto je naše vítězství naprosto zasloužené,“ podotkl Zapletal, jehož svěřenci se posunuli na čtvrtou příčku.

Po tragickém úvodu podzimu se vzpamatovala Viktoria a po dvou výhrách během čtyř dnů se katapultovala z posledního místa na jedenácté. „Konečně jsme začali proměňovat šance,“ těšilo po utkání v Boskovicích trenéra vítězů Jaroslava Matějíčka. Otrokovice předvedly nedaleko Macochy suverénně nejlepší výkony sezony a už v přestávce vedly 4:0.

„Domácí jsme zaskočili aktivitou a celý zápas jasně přehrávali. Mohli jsme vyhrát i dvouciferným rozdílem. I tak jsem ale moc spokojený,“ pravil Matějíček. Dvakrát se trefil po rohu hlavou Kraváček, další branky zaznamenali Gerych, Čermák a Krhut, který tak nejlepším možným způsobem oslavil své dvaadvacáté narozeniny.

Viktorii hodně pomohl levý záložník Dujka. Zkušený univerzál s prvoligovými zkušenostmi ze Zlína posílil tým den před utkáním. „Je pro nás velkým přínosem. Konečně máme vyvážené obě strany,“ pochvaluje si Matějíček.

Jak je důležité míti svého Michala Huťku, se opět přesvědčili fotbalisté Napajedel. Jediný střelec mužstva se v Rájci-Jestřebí prosadil počtvrté a zařídil pátou remízu Fatry z osmi podzimních utkání. „Bod je pro nás málo,“ hořekoval napajedelský kouč Bohuslav Elšík. Nerozhodný výsledek jeho týmu ze čtrnácté příčky nepomohl.

„Měli jsme vyhrát. Opět jsme si ale vybrali smůlu,“ stýskal si Elšík. Chcete důkaz? Na začátku zápasu orazítkoval brankovou konstrukci Reimitz a v poslední minutě Jakub Samsonek. Hostům přitom scházeli čtyři hráči základní sestavy: Zatloukal, Kameník, Nguyen a Filip Samsonek. I proto Elšík ani jednou nestřídal.

JAK NASTOUPILI

Hulín: Kupka – Dunda, Zlámal, Stržínek, Laciga – Mršťák, Dvořáček, Ševela (73. Kadlec), Volek (86. Koutný) – Třasoň, Paciorek (82. Darebníček). Trenér: Petr Zapletal.

Otrokovice: Křížek – Gerych, Zálešák, Kraváček, Čtvrtníček (86. Skácel) – Valášek (80. Bača), Jordánek, Mikulčík, Dujka – Čermák (73. Maschtovský), Krhut. Trenér: Jaroslav Matějíček.

Napajedla: Krajča – F. Dvořáček, Zavadil, R. Huťka, Reimitz – Plachý, M. Huťka, Haša, J. Samsonek – Sklenář, Vlček. Trenér: Bohuslav Elšík.