I proto je zítřejší duel, který má výkop v 19 hodin na Letné, pro oba týmy nesmírně důležitý.

„Tento zápas nám ukáže, jak to s námi bude ve zbytku jara. Sice se potom hraje ještě dalších šest kol a ve hře zůstane relativně dost bodů, doma bychom ale rozhodně ztrácet nechtěli. Naopak. Žižkov by měl pocítit, že přijede jako hostující tým," míní zlínský záložník Martin Hruška.

Maximálnímu bodovému zisku podřídí ševci v zítřejším utkání úplně vše.

„Naše cíle se nemění. Jak jsme šli do všech posledních zápasů, tak bychom měli jít i do těch zbývajících. Potřebujeme sbírat body a uvidíme, kam nás to dostane," říká ofenzivní fotbalista při pohledu na vyrovnanou druholigovou tabulku, v nímž patří žlutomodrým před druhou půlkou jara pátá pozice.

Zlínští se mohou opřít o minisérii čtyř zápasů bez porážky vyšperkovanou nedělní výhrou v Čáslavi, na tu se však zítra nikdo ohlížet nebude.

„Čáslav je minulostí. Samozřejmě je super, že se tam vyhrálo, nicméně my se musíme dívat pouze dopředu a snažit se udělat vše pro to, abychom výsledek z venkovního zápasu potvrdili také doma. Osobně si nic jiného než tři body nepřipouštím," má Hruška jednoznačnou motivaci.

Vůbec se přitom nedívá na dosavadní vzájemnou druholigovou bilanci obou týmů, v níž mají viktoriáni jednoznačně navrch. Pražané v novodobé historii vyhráli hned čtyři z pěti duelů a ševci je nachytali na hruškách premiérově až loni na podzim, kdy pod televizním vysílačem nepříznivě se vyvíjející utkání otočili na 2:1 ve svůj prospěch. Teď by rádi s neoblíbeným protivníkem ukončili nepříznivou sérii také na Letné.

„Pokud ještě o něco chceme hrát, musíme mít v hlavách jenom plný bodový zisk. Zpět se nedívám. Fotbal přece není o tom, jestli se vám s někým daří nebo nedaří. Spíš rozhoduje, jak každé mužstvo momentálně šlape a jestli funguje kolektivní pojetí. Není potřeba se zbytečně stresovat nějakou bilancí. Spíš bychom do toho měli jít odlehčeně, ale s určitou pokorou, abychom zápas přivedli do vítězného konce," říká 31letý fotbalista.

Podobně to vidí i jeho spoluhráč Michal Malý. „Na podzim jsme přepisovali historii u nich, teď bychom chtěli také doma, abychom potvrdili předchozí výhru z Čáslavi," přitakává zlínský obránce, jenž věří, že důležitost i atraktivita zápasu zaplní ochozy letenského stadionu.

„Přijede soupeř, který má nějaké jméno, a myslím si, že by to mohl být docela pěkný a zajímavý zápas také pro diváky," láká fanoušky odchovanec otrokovické kopané.

A vůbec se nenechává uchlácholit či uspat výsledkovými nezdary soupeře v úvodu jara, které by mohly svádět k podcenění. Vždyť první výhry se Pražané dočkali v jarních odvetách teprve v minulém kole. Díky tomu ale poslali do Zlína jasnou vizitku. Boj o postup ještě nevzdávají.

„Žižkov hrál vždy velmi dobrý fotbal, a i kdyby byl v tabulce někde níž, vítězství by nám určitě nedal zadarmo. Navíc se u mužstva vyměnili trenéři, hráči dostali nový impuls a přijedou k nám hodně nabuzení," očekává Malý.

Ovšem také ševci potřebují odpovědět na výhry svých soupeřů ze středečních dohrávek. Jen tak se udrží v kontaktu se špicí. „Myslím si, že jsme psychicky natolik odolní, abychom to zvládli. Pořád máme o co hrát," burcuje 25letý obránce.