Šestý celek uplynulého ročníku divize D totiž s jistotou opouští trojice hráčů. Navíc vůbec není jisté, zda v týmu zůstane nejlepší střelec týmu Martin Jurčík. Pro obhajobu loňských pozic tak vedení Viktorky nejspíš nezbude nic jiného, než nažhavit telefonní linky a shánět adekvátní náhrady.

Z kádru tradičního účastníka divize zmizelo trio fotbalistů základního kádru – obránci Vrága a Ondryáš se záložníkem Mikulčíkem. „Těžko mluvit o ambicích, protože zatím není jisté, jaký kádr budeme mít k dispozici,“ posteskl si trenér Otrokovic Jaroslav Matějíček, který by chtěl minimálně obhájit umístění z minulé sezony.

Nejistá je také situace kolem kanonýra týmu Martina Jurčíka, který ve 12 zápasech nastřílel soupeřům 8 branek. „Nyní je z pracovních důvodů v Anglii. Musíme tedy počkat, až se vrátí. Jelikož je u nás na hostování z Kroměříže, existuje možnost, že se vrátí na Hanou. Vše záleží na postoji kmenového klubu,“ posteskl si otrokovický kouč.

Těšit jej tak může zatím příchod jediné posily – obránce Marka Vavruši z Bystřice pod Hostýnem, který již od včerejška polyká tréninkové dávky společně s novými spoluhráči. „S šestnáctkou fotbalistů se budeme připravovat dvoufázově. Máme také naplánováno několik přátelských utkání. Vrcholem přípravy by mělo být pohárové střetnutí se zlínským áčkem,“ řekl trenér Otrokovic.

Stejně jako většina divizních mužstev z regionu, ani Viktoria neplánuje žádné soustředění. „V našem tréninkovém areálu máme vše, co potřebujeme. Navíc by mohl nastat problém s hráči, kteří pracují. Museli by si vybírat dovolenou. Nechceme to komplikovat,“ uvedl na vysvětlenou Matějíček.

Přípravné zápasy: 22. 7. Viktoria Otrokovice – Mutěnice, 26. 7. Viktoria – Zlín (1. kolo Poháru ČMFS), 29. 7. Hulín – Viktoria, 1. 8. Kroměříž – Viktoria.