„Vyhrát soutěž ale není naše priorita. Určitě chceme v každém utkání uspět, a pokud by v konečném účtování stačilo posunout se výše, nebránil bych se tomu,“ přiznal vizovický trenér Roman Kolenič. „Před sezonou jsme od vedení dostali úkol skončit do osmého místa. Já mám však smělejší plán – skončit ještě o tři příčky výše. Kádr na to máme,“ věří po zdařilé první části soutěže kouč.

Ambiciózního nováčka ovšem celý podzim trápila marodka. Pravidelně totiž postrádal tři až čtyři fotbalisty základu. „Vrcholem byl domácí duel s Fryštákem, kdy jsme dokonce bez šestice hráčů nakonec vyválčili remízu. Tyto problémy nás přinutily dát šanci dorostencům, přičemž tři až čtyři se jeví velmi šikovně,“ přiznal Kolenič.

Za nejpovedenější duel podzimu považuje nečekaně vysoké vítězství nad Těšnovicemi (6:2). Utkání nám sedlo, hráli jsme opravdu výborně. Prakticky v žádném z duelů jsme nepropadli a vždy podstoupili vyrovnanou partii. O to více mě zpětně mrzí porážka v Holešově, kde jsme inkasovali rozdílový gól v nastaveném čase.“

Tahounem týmu je Martin Laciga, který začátkem sezony přišel z konkurenčních Louk. Ve 12 zápasech zaznamenal 10 gólů a je třetím nejlepším střelcem soutěže. „Výkon žádného z našich fotbalistů nechci vyzdvihovat, neboť sázíme na kolektivní pojetí. Cítím, že jsme na dobré cestě, tým má perspektivu,“ věří trenér, jenž ve Vizovicích působí druhým rokem. „Žádné velké změny v našem mladém kádru, jehož věkový průměr je okolo 21 let, neplánuji. Nikoho nyní nehledáme, nenakupujeme vysloužilce, na druhou stranu se nám někteří fotbalisté hlásí sami. V tuto chvíli zkoušíme dva hráče. Pokud ale nebudou opravdovými posilami, zůstane vše při starém. A poněvadž o žádných odchodech nevím, až na zraněného Holíka (operace kolno), měli bychom být kompletní a rovněž ještě silnější,“ hlásí Kolenič.

Ve Vizovicích začali se společnou přípravou 8. ledna. „Trénujeme třikrát týdně a střídáme halu, posilovnu a umělou trávu. V polovině února nás na Bunči čeká krátké soustředění, přičemž o sedm přípravných zápasů se nám postará účast na kvalitně obsazeném zimním turnaji na otrokovické Viktorce. Těsně před startem soutěže bych chtěl s týmem absolvovat dva zápasy na trávě, abychom byli na odvety maximálně dobře připraveni.“

Ambiciózní nováček sice letos na postup nemyslí, do budoucna by se ale o soutěž výše rád podíval. „Pokud konsolidace kádru dopadne dobře, v horizontu dvou let bychom chtěli uvažovat o postupu. Určitě již letos chceme patřit mezi silné kluby a čeřit vodu. Hodně napoví úvodní dvě jarní kola, ve kterých se představíme na půdě soupeřů. Zejména hned duel v Těšnovicích o mnohém napoví,“ očekává Kolenič, který právě tohoto soupeře považuje za nejžhavějšího kandidáta postupu.

„Na podzim jsme coby nováček měli výhodu, že zejména týmy z Kroměřížska nás neznaly. A jaké máme ambice? Kromě umístění do pátého místa hrát líbivý útočný fotbal všem pro radost,“ dodal Roman Kolenič.