Vlachovice sťaly lídra z Valašských Klobouk

Region - Podmáčené trávníky dál trápí kluby v I. A třídě KFS Zlín. Kvůli nezpůsobilému terénu bylo opět odloženo celkem sedm duelů. Z odehraných zápasů se o největší překvapení skupiny A postarali fotbalisté Vlachovic, kteří si vyšlápli na dosavadního lídra z Valašských Klobouk.

25.5.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šilar

V béčku si třetí rezerva otrokovické Viktorky poradila se Slováckem C, zatímco vedoucí duo nuceně odpočívalo.

DOLNÍ BEČVA - PŘÍLUKY 4:1 (1:0)
Příluky zajížděly do Dolní Bečvy bez pěti hráčů základní sestavy a s taktikou hrát ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoků. Plán se jim dařilo plnit do 18. minuty, kdy po hrubé chybě poprvé inkasovaly. Po gólu Dolní Bečva soupeře přitlačila a vynutila si penaltu, kterou ale bravurně chytil brankář Ondráš. V úvodu druhého poločasu Příluky dvakrát během deseti minut chybovaly a vzápětí inkasovaly. Domácí pod dojmem vyhraného zápasu polevili, čehož hosté využili a snížili Nesvadbou. Důležitý moment přišel v 80. minutě, kdy dva hráči Příluk šli dvakrát sami na brankáře, jenže obě šance trestuhodně zahodili. V poslední minutě tak domácí své vítězství pečetili čtvrtou trefou.
Branky: Balán, Šena J. 2, Šena Vl. - Nesvadba. Dolní Bečva: Rauscher - Adamec, Růčka, Skalík, Kozák - Balán (70. Vašek), Vladislav Šena, Jaroslav Šena, Martin Paprskář (74. Filka) - Petr Vojkůvka (80. Stavinoha), Josef Vojkůvka. Příluky: Ondráš - Strachoň, Čelůstka, Kolínek, Machalíček - Zahradnický, Nesvadba, Krumpolc, Svozil - D. Frolek, Pavelka. Střídali: Polanský, M. Frolek. Trenér: Záhora.

LUŽKOVICE - LIDEČKO 3:1 (1:0)
Lužkovice si těsné poločasové vedení zajistily brankou po standardní situaci zásluhou Škrabala. V 53. minutě však srovnal Sukup. Čtvrt hodiny před koncem se prosadil Polepil, který poslal Lužkovice opět do vedení. Dvě minuty před koncem stanovil konečný výsledek Ronza, který využil brejk do otevřené obrany hostů a zakončil střelou do prázdné branky.
Branky: Škrabal, Polepil, Ronza - Sukup. Rozhodčí: Novák - Polaštík, Krajča. Lužkovice: Vala - Langer, Batík, Šimera, Masařík, Procházka, Škrabal, Novotný, Ronza, Polepil, Branný. Střídali: Kovařík, Albert, Šuba. Lidečko: Bronislav Hyžák - Kocurek, Pecha, Žídek, Havelka - Fojtík, Zaoral, Ovesný, Gargulák - Františák, Sukup.

VLACHOVICE - VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:1 (1:0)
První poločas byl vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou, a mnoho šancí však diváci neviděli. Ve 40. minutě střelu Beňa brankář Vlachovic Fojtík vyrazil, o minutu později po centru Míče však už hlavičkou otevřel skóre domácí Doruška. V 58. minutě rozhodčí podle Vlachovických přísně odpískal trestný kop a Kachlík vyrovnal. Po brance Klobouky přidaly na aktivitě, tlačily se k domácí brance a v 61. minutě vykopával vlachovický Kovařík střelu Nováka z prázdné branky. Postupem času se hra opět vyrovnala a v 70. minutě po centru T. Olejníka poslal Vlachovice do vedení hlavičkující Míča. Hosté se snažili o vyrovnání, ale branka padla opět na opačné straně. V 77. minutě domácí kopali roh a Vavrys opět hlavou upravil na konečných 3:1.
Branky: Doruška, Miča, Vavrys - Kachlík. Rozhodčí: Konečný, 150 diváků. Vlachovice: Fojtík - Kovařík František, Olejník T., Jandík, Šimoník, Faldík, Šuráň, Tománek, Míča, Vavrys, Doruška. Střídaní: Šimoník Ondřej, Olejník D, Milch. Val. Klobouky: Marcaník - Častulík, Nevrlka, Martinek, Nahodil, Novák, Baláž, Kachlík, Krahula, Beňo, Nedavaška. Střídání: Maňas Jaroslav.
Zápasy Hutisko - Podkop. Lhota (25. 5., 17. 30), Juřinka - Zubří, Brumov B - Vidče (9. 6., 17.00)a Lukov - Hrachovec se nehrály pro nezpůsobilý terén.

BŘEZOLUPY - MLADCOVÁ 5:0 (0:0)
První poločas nabídl vyrovnaný fotbal bez šancí. Až posledních pět minut první půle přineslo dvě domácí možnosti, které však zůstaly nevyužity. Po změně stran nastoupily Březolupy jako vyměněné a soupeře doslova převálcovaly. Pětibrankovou kanonádu začal dvěma brankami během tří minut Michálek a zakončil ji Vávra. Hosté ve druhém poločase na domácího brankáře nevystřelili.
Branky: 50. a 53. Michálek, 70. Zelík, 76. Pavlík, 83. Vávra. Rozhodčí: Hrbáček - Poláček, Dokoupil, 150 diváků. Březolupy: Uhlík - Michálek (85. Hrbáček), Vycudilík (77. Bilavčík), Procházka, Drga, Vávra, Jevický, Zelík, Kundrt (71. Pavlík), Johaník, Soška. Trenéři: Strakáč, Kukla. Vedoucí mužstva: Pavlík. Mladcová: Černý - Stružka J. (Struška O.), Dlabač, Struška L., Vyvlečka, Murka, Zbořil (Luňák) Pindrič, Vaněk, Korch (72. Slováček), Petlach. Trenéři: Jiří Struška, Vyvlečka. Vedoucí týmu: Koleček.

VIKTORIA OTROKOVICE B - 1. FC SLOVÁCKO B 2:1 (1:1)
Hosté se po necelých deseti minutách dostali do vedení Lukášem Paškou. Rezerva Viktorky se sice snažila o vyrovnání, ale hosté v těchto chvílích pozorně bránili. Až v 35. minutě se krásně trefil Šuranský a bylo srovnáno. Ve druhé půli měli více ze hry domácí, ale prosadili se až v 71. minutě, když milimetrovou přihrávkou z pravé strany Bořuta našel ve vápně nabíhajícího Zimčíka, který rozhodl o vítězství Viktorie.
Branky: 35. Šuranský, 71. Zimčík - 9. Paška L. Rozhodčí: Žniva - Štěpánek, Slavík, 80 diváků. ČK: 82. Lysoněk. V. Otrokovice B: Kašík - Močička, Ševčík, Gazda, Dorazil - Sedlář (67. Zlámal), Mařák, Šuranský, Fajgara - Bořuta, Zimčík. Trenér: Roman Dvořáček. 1. FC Slovácko C: Kovařík - Šenk, O. Paška, Měrka, Lysoněk, Hořeňovský (65. Bučák), Vašek (75. Blažek), Manatis, Perútka, L. Paška, Sánchez (61. Vyorálek). Trenér: Ladislav Pochylý.

ÚJEZDEC - NEDACHLEBICE 1:1 (1:0)
Domácí byli v první půli lepším týmem a ve 20. minutě se ujali vedení zásluhou Gragora. Nedachlebicím se podařilo vyrovnat v 65. minutě Křenkem, což hosty vyburcovalo k větší aktivitě. Převzali taktovku a svého soupeře začali přehrávat, branku však nedali. Naopak v samém závěru mohli domácí strhnout vítězství na svoji stranu, ale dvě slibné šance neproměnili.
Branky: 20. Gregor - 65. Křenek. Rozhodčí: Schmid - Mikoška, Schürmaster.

Zborovice - Kněžpole, Žalkovice - Boršice a Kvasice - Dol. Němčí nehráno pro nezpůsobilý terén.