Naopak v áčku byly jen dva na góly bohaté zápasy. Hutisko zdemolovalo Vizovice a Hovězí hosty ze Zubří.

Nejvíce se však zřejmě slavilo ve Vlachovicích. Ačkoliv skórovat nedokázaly, přesto je i bezbranková remíza s Juřinkou posadila na trůn soutěže.

LUKOV – BRUMOV B 1:0 (0:0)

Na jistotě sestupu Lukova už nebylo co měnit, a tak se za velkého vedra hrál otevřený fotbal. V prvním dějství byli domácí aktivnější, ale šance Maloty, T. Teplého a Brázdy nevyužili. Ve druhé půli bylo vidět na obou týmech, že jim velké horko ubralo hodně sil. Domácí měli herně mírně navrch, ale hosté byli vždy připraveni k nebezpečným brejkům, takže lukovská defenziva musela být neustále ve střehu. V 74. minutě si vytvořili domácí při sílícím tlaku závar, ale obrana Brumova odolala a poslední Malotův pokus vytěsnila na roh. Po jeho rozehrání Kovářem, hlavičkoval T. Teplý k tyči, ale brankáře zastoupil na brankové čáře jeden z obránců. Skóre se tak měnilo šest minut před koncem. Brázda našel kolmou přihrávkou ve vápně Malotu a ten sám před brankářem nezaváhal. Hosté mohli o tři minuty skóre vyrovnat po rychlé akci po levé straně, ale proti byl brankář Jokl. Branka: Malota. Rozhodčí: Lukov: Jokl – Brázda, L. Vitovský, Šimčík, Velikovský, Kovář , T. Teplý, B. Konečný, Malota. Střídali: Drábek, Hanák Vacek.

SLAVIČÍN B – VIDČE 2:1 (1:0)

Posílená rezerva Slavičína nastoupila do zápasu s odhodláním konečně zvítězit a od začátku udávala tempo hry. První gól vstřelil po přihrávce Macka po půlhodině hry Pekárek. Druhý gól přišel po hodině hry opět po přihrávce agilního Macka zásluhou nestárnoucího matadora Milana Botha hlavou. Vidče snížilo v 76. minutě na 1:2 Kramoišem, přesto se Slavičín konečně radoval z vítězství. Branky: Pekárek, Both – Kramoliš. Rozhodčí: Slavičín B: Gregušák – Fojtík, Lukáš, Elšík, Popela, Ocelík, Frolo, Macek, Tománek, Pekárek, Both. Střídali: Neuman, Šála, Šebák.

VAL. KLOBOUKY – D. BEČVA 3:1 (1:0)

Už v 11. minutě nacentroval Nahodil z pravé strany a Beňo hlavou otevřel skóre. Po půl hodině hry se hostující Adamec dostal sám před brankáře, ale přestřelil. Pokus Kocourka ze 39. minuty skončil těsně vedle. V 51. minutě však Beňo z penalty po faulu na Nováka zvýšil vedení Klobouk, ale v 66. minutě vykřesal naději Dolní Bečvy po chybě domácí obrany Adamec. V 75. minutě po centru Sáblíka zakončil Smolka jen těsně vedle branky. Minutu před koncem si Sáblík narazil s Nikolénem před vápnem a po samostatné akci pečetil výsledek. Branky: 11. a 51 z pen. Beňo, 89. Sáblík – 66. Adamec. Rozhodčí: Zubek – Kýr, Blažek. Valašské Klobouky: Kovařík – Kozubík, Nikolén, Martínek, Častulík, Nahodil, Novák, Kocourek (46. Sáblík), Kováč, Beňo (66. Trojáček), Smolka (84. Bělaška).

HUTISKO – VIZOVICE 7:1 (4:0)

Hutisko již před utkáním vědělo, že nemohou postoupit do kraje i při případném domácím zaváhání Vlachovic v souběžně hraném utkání s Juřinkou. Se svými fanoušky se však rozloučili exhibičním výkonem. V 18. minutě podcenil hostující brankář trestný kop Blaževiče – 1:0. Ve 23. minutě se hlavou prosadil Robin Křenek – 2:0. Po necelé půlhodině hry po rohu Robina Křenka se trefil Jaroslav Koláček – 3:0. V 39. minutě našel Robina Křenka před brankou nezištnou přihrávkou Petr – 4:0. V 73. minutě proměnil Roman Křenek penaltu po faulu na Kaloda – 5:0. V 77. minutě předvedl samotný Kalod krásný obstřel brankáře – 6:0. V 87. minutě po chybě obrany hosté snížili, ale ihned po rozehrávce uvolnil David Mikulenka Blaževiče, který si efektně pohodil míč do běhu hlavou a zakončil domácí střelecký koncert na 7:1. Branky: 18. a 88. Blaževič, 23. a 39. Robin Křenek, 27. Jaroslav Koláček, 73. Roman Křenek, 77. Kalod. Rozhodčí: Bělunek – Novák Jar., Olša.

VLACHOVICE – JUŘINKA 0:0

Vlachovicím k prvnímu místu v tabulce stačila remíza, přesto se pustily do soupeře se snahou zápas vyhrát. Tlačily se před branku soupeře se snahou skórovat. V prvním poločase si vypracovaly tři velké šance, ale stav zůstával bez branek. Po přestávce se obraz hry nezměnil, domácí se dále snažili vstřelit vítěznou branku, v 55. minutě střela Míči skončila na tyči. Tentýž hráč byl v 76. minutě sražen ve vápně, penaltu ale neproměnil. Až do závěrečného hvizdu se domácí snažili vstřelit branku, ale nebylo jim přáno. Přesto i bezbranková remíza zajistila Vlachovicím první místo v tabulce. Rozhodčí: Schmid Viktor, 250 diváků. Vlachovice: Bodlák – Horáček J., Kolouch, Hlavica, Milch, Míča, Šimoník, Vavrys, Horáček D., Hověžák, Plšek. Střídali: Váňa, Kupčík.

ŠTÍTNÁ N. VL. – P. LHOTA 2:0 (1:0)

Do zápasů nastoupila Štítná výborně a deset minut téměř nepustila hosty z vápna. Vytvořila si tři jasné šance, ale ani jednu neproměnila. Poté se hosté oklepali a hru vyrovnali. Žádné velké příležitosti už ale na obou stranách nebyly. Přesto se domácí po rychlé akci a zmatcích před hostující brankou dočkali vedení. Do druhé půle nastoupila obě mužstva opatrně. Přesto se do zakončení začali tlačit hosté. Vypracovali si tři velké příležitosti, ale selhali v koncovce. Domácí naopak pojistili své vedení po chybě hostujícího brankáře. Branky: 33. Kořenek, 74. Soja. Rozhodčí: Minarčík, 200 diváků. Štítná nad Vl.: Vaculík – Sloboda – Babulík J. (46. Liška F.), Kořenek, Machuča – Liška J. (65. Hnaníček M.), Soja, Hnaníček T. (84. Zvonek), Chovančík – Holba, Babulík D. Podkopná Lhota: Valčík – Čunek, Psota, Staněk, Videman, Minařík, Holeňák, Rudolf (82. Srovnal), Bořuta, Hrdlička, Nevrlka.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Hovězí – Zubří 7:0 Kocourek 2, Kostka Z. 2, Kostka R., Šrámek, Juřica.

BAŤOV 1930 – ŽALKOVICE 5:3 (3:2)

Fotbalisté Baťova na soupeře vlétli hned v 1. minutě, kdy po přihrávce Tomáše Němce z bezprostřední vzdálenosti skóroval Petr Janeba – 1:0. Hosté se snažili o několik minut později srovnat, ale střílející hráč nedokázal míč z prostoru penalty umístit mezi tři tyče. Následovaly šance domácích, které ale Čanka se Zapletalem neproměnili. V 17. minutě přišel trest, když Žalkovice z přímého kopu vyrovnaly. Následně se do šance probíjel Zepletal, Čonka i hostující útočník, ani jeden z nich přesně nemířili. Po půlhodině hry domácí opět dostal do vedení Štěpaník. Baťovští byli při chuti a v 37. minutě Vitásek z 20 metrů skóroval – 3:1. Ovšem hosté ještě do přestávky snížili – 3:2. Domací ve druhé půli Ištvánkem zahrávali standardku, ze které se trefil Čonka – 4:2. V 81. minutě se připomenuli hosté, když z dalšího centru do vápna skórovali – 4:3. Jenže o minutu později ze závaru ve vápně Žalkovic dokázal Ištvánek odražený míč uklidit do sítě – 5:3. Branky: Janeba, Vitásek, Čonka, Štěpaník, Ištvánek – Samsonek, Netopil, Horák. Rozhodčí: Erbenová – Filipenský, Vlašic. Rozhodčí: Filipínský – Vlašič, Mikoška. SK Baťov 1930: Stýblo – Spurný M., Zapletal L., Martinec, Štěpaník – Zapletal P., Vitásek, Krajča, Němec – Čonka, Janeba. Žalkovice: Jemenka – Janečka, Gála, Horák, Jelen – Smékal, Tabara, Horák, Kučera – Sedlář, Samsonek.

O. N. VES – MLADCOVÁ 3:6 (3:1)

V Ostrožské Nové Vsi se odehrálo utkání dvou rozdílných poločasů. Domácí se ujali vedení po čtvrt hodině hry Pokorným. Druhou trefu přidal ve 24. minutě Radek Zálešák mladší. Hosté ve 35. minutě snížili na 1:2 Jarošem a dvě minuty před pauzou upravil poločasové skóre pro domácí mužstvo na 3:1 Pokorný. Do druhého poločasu nastoupili hosté, jako vyměnění a domácím vůbec nic nedovolili. Nejprve snížil v 65. minutě na 2:3 Petlach, o čtyři minuty později vyrovnal Julina. Za dalších šest minut Mladcová již vedla zásluhou Jaroše a o pátou trefu se postaral Vaněk. Konečné skóre pečetil opět Jaroš. Hosté potvrdili své dobré postavení v tabulce v I. A třídě. Branky: 16. a 43. Pokorný, 24. Zálešák R. ml. – 35., 75. a 80. Jaroš 3, 65. Petlach, 68. Julina, Vaněk. Rozhodčí: Mikulášek Adam, 50 diváků.

PRAKŠICE – KVASICE 1:3 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání domácí vedli brankou Němečka, ale Kvasice již do přestávky vyrovnaly a ve druhé půli dalšími dvěma góly po standardních situacích dokonale otočily výsledek. Branky: Němeček – Faltýn, Stodůlka, Večerka. Rozhodčí: Toman – Janča, Šumšal.

NEDACHLEBICE – OŘECHOV 3:0 (2:0)

Úvod v úmorném vedru byl sice rychlý, ale poté se hra uklidnila. Domácí už ve 3. minutě skórovali Perůtkou a když si Ořechovští dali ve 22. minutě další gól sami, dohrál se poločas v poklidném tempu. Do druhé půle nastoupily oba týmy v původních sestavách a hrály pěkný a technický fotbal, jak se na poklidnou poslední neděli sluší. A když v 55. minutě proměnil penaltu domácích brankář Řešetka, bylo o vítězi rozhodnuto. Přesto domácí neproměnili několik tutových šancí. Branky: 3. Perůtka, 22. vlastní, 55. z pen. Řešetka. Rozhodčí: Polaštík, Malota, Mitáček. Nedachlebice: Řešetka – Krčmář, Pisklák, Tureček (67. Janků), Soviš, Šuranský, Křenek, Kaňovský, Perůtka, Ryška, Zoubek (62. Hladiš). Trenér: Petr Jurník, Vedoucí mužstva: Radek Urban. Ořechov: Zelina – Herič, Žák, Kuchař, Vajdík, Svoboda, Trlida, Durmiševič, Váňa, Kapetanovič (55. Smějsa), Bublík. Trenér: Jiří Flašar, vedoucí mužstva: Zdeněk Andrýsek.

KNĚŽPOLE – ÚJEZDEC 6:2 (3:1)

Domácí odehráli utkání v dobrém tempu a po celou dobu udávali směr utkání. Svou převahu navíc vyjádřili šesti brankami. Branky: Kozelek 2, Klvaňa D. 2, Lipčík, Uhlíř – Gregor, Pilka. Rozhodčí: Janča – Filipenský.

BŘEZOLUPY – CHROPYNĚ 1:4 (0:1)

Březolupy kladly odpor jen první půli. Dokázaly si vytvořit i několik šancí, které ale Kundrt spálil. Naopak hosté se dostali Vaňharou do vedení. Po přestávce se už projevila herní převaha hostů, kterou zúročili dalšími třemi góly Kolaříkem, Přikrylem a Urubkem. Porážku domácích jen zmírnil svou brankou Stašek. Březolupy svým výkonem jen podtrhly velmi špatné jaro. Branky: 77. Stašek – 18. Vaňhara, 57. Kolařík, 70. Přikryl, 71. Urubek. Rozhodčí: Bernatík – Polaštík, Šerý. Březolupy: Vrzal – Michálek, Vycudilík, Jevický, Hrbáček, Blažek, Stašek (85. Zelík), Kundrt, Johaník, Soška (45. Soška), Procházka (75. Pavlík). Chropyně: Večeřa – Látal, Gmela, Buksa, Navrátil, Urubek, Vaňhara, Panáček (45. Přikryl), Vymětal (45. Kolařík), Štěpánek, Sanislo (70. Hrabal).

PŘÍLUKY – 1. FC SLOVÁCKO C 0:5 (0:3)

Slovácko nasadilo do zápasu prvoligový dorost, který byl velmi silným soupeřem a ani výborné zákroky Metely nezastavily velký gólový příděl. Již v 8. minutě šli hosté do vedení Foltýnem, pak se třikrát po sobě trefil Ondica. Hosté celý zápas diktovali tempo a domácí se dostali pouze do dvou pološancí. Pátý gól hostí dal opět Foltýn, při lepší koncovce mohla být výhra hostí ještě výraznější. Branky: Ondica 3, Foltýn 2. Rozhodčí: Dujíček – Veselský, Malota. Příluky: Metela – Nesvadba, Čelůstka, Polanský, Dederle – Strachoň, Zedníček K., Vlček, Zedníček D. – Frolek D., Mezírka. Střídali: Krumpolc, Stuchlík, Frolek M.

1. Kněžpole 26 17 4 5 73:31 55
2. Mladcová 26 16 3 7 67:46 51
3. Chropyně 26 16 2 8 65:38 50
4. 1. FC Slovácko C 26 13 4 9 59:48 43
5. Příluky 26 13 3 10 54:58 42
6. Žalkovice 26 12 4 10 51:51 40
7. Nedachlebice 26 12 3 11 47:43 39
8. Kvasice 26 10 5 11 59:42 35