Budete spoluhráče nějak motivovat za zisk tří bodů?

Když mi udělají radost a podaří se jim mě dovést k výhře, rád se jim odměním. Je navíc nepsané pravidlo, že noví hráči v zápasech proti jejich bývalým klubům v případě vítězství něco přinesou. Já se kromě toho musím klukům revanšovat, protože mě v posledních utkáních táhnou.

Z vašich slov vyplývá, že nejste se svými dosavadními výkony ani trochu spokojený.

Máte pravdu. Předchozí dva zápasy doma s Karvinou a pak na Spartě jsem odehrál velmi slabě. Strašně moc mě mrzí, že jsem klukům zatím moc nepomohl. Herně ani brankou. Dlužím jim to.

Je to důsledek toho, že jste v létě po vyřazení z kádru Viktorie trénoval jenom individuálně? Nebo také horšího zdravotního stavu?

Je pravda, že jsem si z Hlučína odnesl zranění, které se táhne se mnou až doteď. Nechtěl bych se však na něj vymlouvat. Všechno ale souvisí se vším a hlavně s tím, že jsem neměl v létě zápasový rytmus. Teď jdou ovšem utkání rychle za sebou, takže věřím, že to brzo zlomím. Když jsem přicházel do Zlína, říkal jsem, že budu rád, když se o mně nebude vůbec psát, hlavně když budeme vyhrávat. Bodovat se nám docela daří, ale tak špatně už hrát opravdu nechci.

Po prvním vítězství venku na Spartě jste se dostali poprvé na postupové místo. Odpovídá tomu i atmosféra v kabině?

Je hezké být druhý, ale soutěž je pořád ještě na začátku. Druhá liga je navíc extrémně vyrovnaná. Stačí dvě porážky a následuje sešup dolů.

Své by o tom mohli povídat na Žižkově. Přestože vyhlásil jako jediný klub útok na první ligu, je až devátý. Překvapuje vás to?

Nečekal jsem to. Nikdo si ale nesmí myslet, že Viktoria bude častěji prohrávat než vítězit. Tak špatný mančaft nemá. Nesmíme se jejich dvěma posledními porážkami nechat ukolébat

Tušíte, proč se Žižkovu nedaří?

Ne a ani mi to nepřísluší hodnotit. Jsou to starosti soupeře. Kontakt s bývalými spoluhráči jsem sice nepřerušil, většinou ale probíráme obyčejné věci a ne fotbal.