„Kdybychom v každé třetině získali tolik bodů jak teď, bylo by to dobré," řekl s úsměvem trenér Fastavu Bohumil Páník. „V tabulce pravdy máme šest plusových bodů, to je dobrá vizitka," dodal.

Nicméně otevřít si šampus, zakousnout se do kuřátka a zobnout si brambůrky, do toho je ještě daleko. Obzvlášť když v posledním duelu padl tým 0:2 v Teplicích.

„Prohra vede trochu k vystřízlivění a uvědomění si, že hranice mezi výhrou a porážkou je tenká. Každého vítězství je potřeba si vážit a někdy i té remízy," dobře ví devětapadesáti­letý kouč.

Jeho svěřenci měli druhou várku pěti zápasů chudší než tu první. Třináct bodů doplnili body osmi. Duely jsou čím dál náročnější, soupeři se chtějí vytáhnout na mužstvo, které si získalo renomé.

„Hráči se ale tímto nezaobírají, jak je těžké na výsledky navazovat. Není na to ani prostor, utkání jdou v rychlém rytmu. Každý se snaží na tréninku dělat tak, aby byl dobře připravený na zápas," poznamenal Páník.

BOHEMKA? ROZPOČET UŽ JAKO ZLÍN A KVALITA

Druhou třetinu sezony zahájí fotbalisté Fastavu dnes ve 20.15 hodin. V rámci 11. kola přijede na Letnou tým Bohemians Praha 1905.

Velmi zdatný soupeř, který má na kontě 13 bodů, v tabulce je sedmý a naposledy podal vynikající výkon proti vedoucí Mladé Boleslavi. A i když klokani prohráli 1:3, fanoušci je vyprovodili ze hřiště bouřlivým potleskem.

„Na zápase jsem byl osobně. Prohra byla pro Bohemku krutá, měla stejné množství brankových příležitostí jako Boleslav. Ta má však střelce, kteří jsou v současné době produktivní a to rozhodlo o výsledku," doplnil rodák z Přílep.

V utkání klokani také potvrdili, že už dávno to není jen tým válečníků. Jejich fotbal je oku lahodný. A to i po odchodech Acosty, Mosquery, Schicka či trenéra Pivarníka, kterého u kormidla nahradil Miroslav Koubek.

„Do mužstva přišli tvořiví hráči, kteří dokázali odchozí hráče dobře nahradit. Milan Jirásek sice dostal proti Boleslavi červenou kartu, ale do hry nastoupil Luts, který ukázal, že je také fotbalový. Hra Bohemky už není jen bojovná jako dřív, kdy v klubu byly menší finanční prostředky. Dnes mají rozpočet minimálně na stejné úrovni jako my a chodí tam hráči z velkých českých klubů, kteří jsou rádi v Praze. To je pro Bohemku výhoda," vypíchl Páník.

START VUKADINOVIČE JE ZNOVU NEJISTÝ

K novým hráčům v kádru patří známá jména jako Jan Holenda, Jiří Jeslínek či Tomáš Berger. Nejvíce ale na sebe zatím upozornil jed᠆nadvacetiletý útočník Dominik Mašek. V Ďolíčku oživuje svou kariéru po třech a půl letech strávených v německém Hamburgu a jedné sezoně v nizozemském Cambuuru. V šesti letošních zápasech vstřelil už tři góly.

„Je to talentovaný hráč. Na hřišti je to létající blecha, která se těžko chytá. Také je technicky nadaný. Udělal dobře, že se vrátil zpět s úmyslem hrát pravidelně naši ligu, která je kvalitní. Může na tom jen vydělat. My jej ale v našem utkání budeme chtít ve vývoji přibrzdit," pronesl zkušený stratég na adresu odchovance Příbrami, který v jejím dresu debutoval mezi elitou ve věku 15 let a 322 dnů a stal se nejmladším hráčem v historii soutěže.

Na straně Zlína budí zase velkou pozornost záložník Vukadin Vukadinovič. V posledním období jej ovšem provázejí zdravotní trable a jeho start je ohrožený i dnes.

„Pokud nebude stoprocentně zdravý, nebudeme jej dávat na střídačku nebo pouštět do hry tak, jak tomu bylo v Teplicích. Protože potom ten výkon není dobrý a není to ani ku prospěchu mužstva," upřesnil Bohumil Páník.

Fastav Zlín (4.) – Bohemians 1905 (7.)

Výkop: dnes ve 20.15 (ČT sport). Rozhodčí: Nenadál – Kubr, Melichar. Bilance: 10 4–4–2 (10:6). Poslední zápas: 1:1.

Předpokládané sestavy – Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov – Kopečný, Hnaníček, Holík, Štípek – Diop, Harba. Bohemians: Budinský – Dostál, Krch, Gajič, Havel – Švec, Jindřišek – Berger, Mašek, Hašek – Holenda.

Zajímavosti:

  • Zlín v minulém kole v Teplicích ztratil neporazitelnost a ukončil sérii 10 ligových zápasů bez prohry.
  • Bohemians vyhráli 4 z posledních 6 ligových zápasů.
  • Bohemians v posledních 6 kolech udrželi 4× čisté konto.
  • Ve Zlíně ještě Bohemians v lize nezvítězili.