„Už mi tady bylo bez kluků a holek smutno,“ přiznává na klubovém webu Fastavu sportovní manažer zlínské mládeže Marek Kalivoda.

„Pro nikoho z nás to to není lehké období, spousta věcí je ještě nejasných. Nevíme například termínové listiny pro začátek nové sezony, zda budeme moci realizovat prázdninový kemp, zda se uskuteční naplánované červencové výjezdy na Slovensko, ekonomické dopady nevyjímaje,“ přidal.

Mladí ševci se od dvanáctého března připravovali sami doma, ke společnému tréninku se vrátili až v polovině května.

„Chtěl bych poděkovat všem trenérům za jejich příkladné chování směrem ke klubu v nejisté době koronavirové. Věřím, že se situace v celé společnosti co nejdříve vrátí do takového stavu, abychom mohli v plném rozsahu pokračovat ve své fotbalové činnosti,“ přeje si Kalivoda.

Na své svěřence se trenéři těšili. „Už nám to hodně chybělo. Mně i klukům,“ přiznává kouč žáků a přípravek Václav Pavlíček, jenž se pustil do obnovené spolupráce se svými svěřenci již předminulý týden. A hned na úvodních trénincích byl velmi mile překvapený.

„Moc se mi to líbilo. Z kluků bylo cítit velké nadšení a chuť do trénování,“ pochvaloval si Pavlíček, kterého rovněž potěšila velmi vysoká účast.

„Vzhledem k určitým omezením jsme ještě využívali hřiště na Mladcové a na Hvozdné, přesto dorazili téměř všichni. Někteří v rámci tréninku přijeli dokonce na kole. A nechyběli ani kluci z Brumova či ze Vsetína,“ cení si.

Podle Pavlíčka mladí svěřenci hrát fotbal i přes nepříjemný výpadek nezapomněli.

„V těchto věkových kategoriích je důležitý především tréninkový proces, zápasy jsou spíš takovým vyvrcholením a třešinkou na dortu. A protože kluci od nás domácí úkoly měli a poctivě si je plnili, nebyla na nich pauza příliš znát. Do herního a tréninkového rytmu se jistě brzy dostanou a věřím, že nic dalšího už nás trápit a omezovat nebude,“ pronesl.

Nyní už jsou naděje ligového Fastavu zase zpátky na Vršavě, kde rozvíjejí svoje herní dovednosti.

„Do konce května budeme trénovat dvakrát týdně, potom se rozhodneme podle nástupu dětí do školy. A když to půjde, rádi si zahrajeme i nějaké přátelské utkání,“ dodal Pavlíček.