Proti Opavě odehrál celý druhý poločas. Za pětačtyřicet minut toho sedmadvacetiletého dravec stihl docela dost. Rodák z Bělehradu se ukázal hned po příchodu na umělý trávník, kdy do sítě poslal balon po centru Ekpaie z pravé strany. „Poločas jsem si užil. Akorát jsem hrál v turfách, takže jsem byl jako na bruslích. Příště si určitě vezmu klasické kopačky,“ slibuje s úsměvem Vukadinović. Svoji budoucnost nyní neřeší.

Jak jste si užil prvních letošních pětačtyřicet minut?
Bylo to slušné. S kvalitním soupeřem, který podle mě postoupí do ligy, jsme si dobře zahráli. Opava hrála kombinačně dobře, my jsme stejně jako oni v přípravě, nohy máme těžké, ale trenér rozložil sílu na všechny zdravé hráče, takže to bylo v pohodě.

Vy jste se k týmu kvůli nemoci připojil později. Postihla vás klasická viróza, nebo jste měl něco vážnějšího?
Klasická viróza. Měl jsem horečky, doktor mi dokonce nařídil antibiotika, které jsem bral tři dny, takže jsem se ke zbytku týmu připojil až v úterý. Něco jsem dělal v posilovně, ve středu měli kluci modelové utkání, já jsem běhal. V pátek už jsem ale trénoval naplno a proti Opavě si zahrál poločas.

Od trenéra Páníka jste kvůli svátkům dostal delší volno. Jak jste si Vánoce užil?
Jsem moc rád, že jsem poprvé po osmi letech mohl být doma na Vánoce, které slavíme až sedmého ledna.
V mužstvu se po podzimní části mnoho nezměnilo. Přesto, jak hodnotíte změny v kádru, ke který zatím došlo?
Jsem rád, že Vyhnal dal přednost Zlínu před dalšími nabídkami. Já jsem s ním hrál jak v Táborsku, tak i ve Slavii. Vím, že je to výborný útočník.
Snad mu bude zdraví přát. Věřím, že bude na jaro dobře připravený a bude střílet góly.


Může na hrotu útoku nahradit Diopa?
Dame nám určitě bude chybět, ale přišla za něj adekvátní náhrada. Pavel Vyhnal je hlavně český hráč, takže rychle pochopí trenérovi pokyny a bude platným fotbalistou. Navíc máme v kádru také Železa (Lukáš Železník – pozn. red.) s Beauguelem, takže konkurence je velká. Snad budou kluci střílet branky.

I od vás fanoušci očekávají góly. Jak moc vás potěšila trefa proti Opavě?
Hodně. I na tréninku jsem rád za každý gól. Loni v létě jsem byl zraněný, takže jsem přípravu skoro neměl. I proto podzim nebyl podle mých představ. Věřím, že pokud v zimě pořádně potrénuji, mohu na jaře prodat zkušenosti z Evropské ligy.

Takže se mohou příznivci ševců těšit na „starého dobrého“ Vukadinoviće?
Určitě. Budu se snažit trénovat naplno. Pokud mi zdraví vydrží, pokusím se na to od začátku pořádně vlítnout.
Vy jste hráčem pražské Sparty, ve Zlíně jste na hostování do konce sezony. Řešíte už svoji budoucnost?
Dřív jsem se i díval do budoucna, ale moc mi to neprospělo, takže to nyní neřeším. Trenéra Páníka dobře znám, chci se pořádně nachystat na jaro, které chceme zvládnout lépe než ty předcházející dvě.

Dokážete si představit další sezonu v dresu Fastavu?
Nad tím jsem ještě nepřemýšlel. Momentálně si chci dobře připravit na ligu.

Souhlasíte s názorem, že tým na podzim neukázal svůj potenciál?
Určitě. Věřím, že to na jaře bude mnohem lepší. Cítím, že si mančaft sedá a že na jaře bude Zlín úplně jiný.


V čem konkrétně? Kde cítíte největší rezervy?
V létě odešli tři hráči a přišlo snad dvanáct nových, takže nebylo jednoduché se sehrát. Vždycky chvíli trvá, než si to všechno sedne a vyladí. Nyní se kádr téměř nezměnil. Jaro by mělo být lepší.

Toužíte si znovu zahrát Evropskou ligu?
Všichni víme, co nám tato soutěž přinesla v loňském roce. MOL Cup bereme vážně a pokusíme se vítězství v poháru obhájit. Určitě to nebude jednoduché, přesto věřím, že to zvládneme. Ani ligu ale nevypustíme. Chceme hlavně divákům ukázat dobrý fotbal, vrátit jim jejich přízeň.

Vukadinović pohledem trenéra Páníka
„Vukadinoviće bolí palec, proto byl špatně obutý. Hrál v turfech, takže nemohl naplno ukázat své zrychlení, změny v pohybu. A že dal gól? Prostě doběhl tam, kam doběhnout měl. Výtek jsem u něj měl víc. Byl ale týden nemocný, jemu těch třicet minut stačilo.“