„Myslel jsem, že přijde v zimě více zkušených hráčů,“ posteskl si Miroslav Vybíral, který na lavičce mužstva vystřídal odvolaného Bohuslava Elšíka.
V kabině předposledního celku skupiny D nenajde matrikář ani jednoho fotbalistu staršího 28 let.

Klub lovil posily ve Slovácku

Napajedla lovila posily výhradně ve Slovácku, odkud přišli obránci Čtvrtníček, Nečas a útočník Melichárek, který už dříve v klubu úspěšně působil. Napajedelští funkcionáři ještě jednají o hostování Nguyena a Šustra.

Vybíral nemůže na jaře s jistotou počítat s Filipem Samsonkem, kterého trápí vleklé zdravotní problémy. Jinak jsou všichni jeho svěřenci v pořádku včetně kapitána Michala Huťky, jenž vynechal generálku.

Duel s béčkem Slovácka mužstvu nevyšel a divizní celek podlehl účastníkovi MSFL vysoko 1:6. Včetně tří předchozích utkání tak Napajedla prohrála čtyřikrát po sobě a inkasovala hrozivých 16 branek! „Na defenzivní činnosti musíme hodně zapracovat,“ ví Vybíral.

Cílem mužstva je jednoznačně záchrana. „Kvalitou týmu na ni máme,“ je přesvědčený bývalý fotbalista prvoligové Zbrojovky Brno.

Zda odstartují Napajedla jaro tuto sobotu domácím zápasem se šestým Žďárem nad Sázavou, není jisté. „Hřiště není v dobrém stavu, a pokud se vyplní víkendová předpověď o sněžení, tak se pravděpodobně hrát nebude,“ odhaduje Vybíral. Oddíl sice využívá vlastní umělou trávu, hřiště ale není schválené pro divizi.

FS NAPAJEDLA

Brankáři: Jaroslav Krajča (1980), Václav Foldyna.
Obránci: Lukáš Čtvrtníček (1988), Filip Dvořáček (1987), Jan Kameník (1982), Lukáš Nečas, Tomáš Zatloukal (1986), Michal Zavadil (1981).
Záložníci: Petr Haša (1985), Michal Huťka (1981), Roman Huťka (1987), Tomáš Plachý (1988), Jakub Samsonek (1984), David Sklenář (1981), Jan Vykopal (1991).
Útočníci: Lukáš Melichárek (1983), Michal Vlček (1989), Martin Vrábl (1990).
Trenér: Miroslav Vybíral.
Přišli: Melichárek, Čtvrtníček, Nečas (všichni hostování Slovácko), Nguyen, Šustr (u obou se jedná o hostování).
Odešli: Filip Samsonek (zdravotní problémy), Němec, Říha (?).