„Takovéto zápasy moc rád nemám, protože většinou odvádějí pozornost a myšlenky ještě někam jinam. Většinou utkání, kdy se chystá nějaká oslava, nedopadne pro pořádající klub dobře. Jsem rád, že toto nebyl ten případ. Výhra nad Slavií se zapíše do historie,“ je přesvědčený Pivarník.

Ševci ve svátečním velikonočním duelu, ve kterém si připomínali významné výročí sta let od založení klubu, skolili favorita 1:0 a pojistili si svoji pozici v prostřední skupině.

„Jsem rád, že jsme si to uhráli sami a nemusíme čekat na pomoc soupeřů,“ oddechl si trenér Fastavu.

Domácí jubilanti, kteří do utkání nastoupili ve speciálních bíločervených retro dresech, se na těžkou šichtu důkladně připravovali.

„V týdnu jsme si řekli, že potřebujeme podat výkon na hranici možností. Věděli jsme, že pokud chceme proti kvalitnímu soupeři bodovat, musíme běhat, dobře dostupovat, kombinovat a být nebezpeční směrem dopředu. Taky jsme potřebovali štěstí, které nám scházelo v předcházejících zápasech,“ líčí Pivarník.

Všechna přání zkušenému kouč vyšla. Ševci se po čtyřech porážkách bez vstřelené branky v řadě neuvěřitelně semkli a favorita nečekaně šmikli.

„K vítězství nás přivedlo obrovské nadšení a poctivost,“ je přesvědčený Pivarník.

Moravané v první půli přečkali několik šancí Slavie, aby brzy ztratili ostych a s přemožitelem španělské Seville odehráli rovnocennou partii.

„Měli jsme dobrý přechod a získávali balony ve středním pásmu. Taky jsme aktivně dostupovali hráče soupeře a vytvořili si šance. Na rozdíl od jiných zápasů jsme byli při bránění hodně pozorní a vzadu neudělali zásadní chybu,“ pochvaloval si Pivarník.

Klíčový úder zasadil sešívaným Bosňan Adnan Džafić, který se po hodině hry blýskl výstavní ranou. Ševci už těsný náskok ubránili.

„Věděli jsme, že Slavie je mužstvo, které hlavně v závěrech zápasů umí vytvořit enormní tlak a dát z penalty, skrumáže nebo po standardce gól. My jsme ale tlak soupeře eliminovali a hosty do vyložené šance už nepustili,“ pravil Pivarník.

Na výkonu Pražanů se projevila také únava z náročného programu a těžké čtvrteční odveta na Stamford Bridge s londýnskou Chelsea.

„Objektivně musím říct, že to bylo znát,“ míní Pivarník. „na druhé straně Slavia prokázala obrovskou kvalitu. Její hráči byli čerství, nebyli utahaní, ale ani tak dynamičtí jako jindy,“ všiml si zlínský kouč.