Střetnout se s dvanáctinásobným českým mistrem, to je pro hráče vždycky něco extra. A nemění se to ani teď, v pohárové soutěži.

„V lize se Spartou hrajeme dvakrát za sezonu, zápas v poháru je bonus. Těšíme se na něj a bereme jej úplně stejně jako v lize, protože pohár je dnes ceněný a cesta do Evropy je přes něj kratší," podotkl 59letý kouč.

I když nadcházející souboj dělí od ligového klání konaného 19. září relativně krátká doba, ve Spartě se toho stačilo dost udát. Vyhrála duely v Evropské lize s Interem Milán a v Beer Ševě, také však měla spoustu starostí s náročným programem a rozsáhlou marodkou. Dílčí radostí pro trenéra tak bylo, že v nedělním utkání v Plzni naskočili do hry alespoň Costa a Šural.

ZLÍN JE BEZ TŘÍ DEFENZIVNÍCH ZÁLOŽNÍKŮ

Se sestavou si ovšem už neláme hlavu Zdeněk Ščasný. Po neuspokojivém začátku sezony, který pro Spartu vyvrcholil remízou ve Zlíně a porážkou v derby se Slavií, se s vedením klubu domluvil na ukončení spolupráce. Mužstvo nyní vede progresivní 36letý kouč David Holoubek, který si měl jen krátce odskočit od družstva starších dorostenců. Jenže námluvy s trenéry Jindřichem Trpišovským a Andrejem Gulou Spartě nevyšly, navíc Holoubek ve funkci zaujal, a tak partě kolem kanonýra Davida Lafaty velí dál.

„Nový trenér přebírá hráče ze dne na den, takže v začátcích se hra mužstva výrazně nemění. Spíš jde o oživení. Možná ale Sparta začala lépe bránit. V Beer Ševě dokázala hrát pod tlakem a dát vítězný gól. Také méně využívá způsobu hry se třemi stopery," odpověděl Páník na dotaz, jestli pátý celek ligy změnil tvář.

Nic nového pod sluncem pak není ohledně Tomáše Rosického. Slavný český záložník je pořád zraněný a diváci ve Zlíně se jej znovu nedočkají. Na domácí straně oproti tomu neuvidí trio středopolařů Živulič, Janíček, Hnaníček. Prvně jmenovaný chybí od zápasu proti Hradci Králové, Janíček si z posledního duelu s Bohemians odnesl výron v kotníku a Hnaníček ze stejné bitvy odstoupil kvůli nataženému svalu.

Pokud tedy zlínský stratég nepřipraví překvapení, defenzivněji laděné záložníky nahradí dva kreativní fotbalisté – Holík a Traore. Je to velká změna?

„To ukáže utkání, jaký to bude rozdíl. Já hráčům, kteří nastoupí, věřím," řekl s úsměvem Páník.

Každopádně se svým výběrem, který je v lize o příčku před Spartou, bude usilovat o postup. Podle nového systému se osmifinále MOL Cupu hraje jen na jeden zápas.

„Těžko Spartu budeme porážet, ale porazit ji můžeme," mrkl.

Lístky budou ještě v prodeji

Zlín – Pokud ještě dnes dostanou zlínští diváci chuť zajít si na atraktivní utkání mezi fotbalisty Fastavu a Sparty, můžou tak směle učinit. I když je o vstupenky větší zájem než při posledních dvou ligových utkáních s Bohemians a Jabloncem, zbylé lístky se na pokladnách stadionu Letná najdou. Jejich prodej začne v 15 hodin, tedy hodinu a půl před úvodním výkopem. „Vstupenek je relativně dost," informoval sekretář klubu Lukáš Pantálek.

Při ligovém měření sil mezi ševci a Spartou byla Letná k prasknutí a tento zážitek by si všichni chtěli zopakovat. „Byli bychom moc rádi, kdyby na další vrchol podzimu bylo vyprodáno," řekl už v pondělí Lukáš Pantálek.