Zkušeného devětadvacetiletého krajního beka před měsícem trenér Vlastimil Petržela nejprve vystřídal po dvaceti minutách a pak ho po utkání v Teplicích počastoval kritikou.

„Prý měl nějakou alergii, nevím na co, možná na mě. Neskutečné,“ kroutil tenkrát na Stínadlech hlavou naštvaný Petržela.

Po pátečním duelu v Jihlavě, kde ševci v nastaveném čase přišli o důležitou výhru, ovšem náročný kouč otočil a rodáka z Dubnice před novináři veřejně chválil.

„Od té doby, co jsme si spolu promluvili, hraje každý zápas lépe a má reprezentační formu. To musí vidět každý,“ tvrdí Petržela.

„Je to šikovný fotbalista. Nechal si vysvětlit, co dělá špatně. Teď hraje v klidu. Je rychlý, s balonem umí a nemá odstupy od protihráčů,“ vyjmenovává Matejovovy přednosti zlínský kormidelník.Co říkáte na slova trenéra Petržely? Cítíte, že máte reprezentační formu?
Nikdy jsem za národní tým nehrál, takže nedokážu posoudit, jaká je reprezentační forma. Nemám to s čím porovnávat. Ale slova trenéra mě určitě potěšila.

Přitom před pár týdny vás po utkání v Teplicích otevřeně kritizoval. Co se u vás za tu dobu změnilo?
Jak už trenér vzpomínal, měli jsme spolu debatu mezi čtyřma očima. Nejen mně pomohla reprezentační přestávka, ve které jsme více potrénovali a nabrali síly. Hlavně jsem si ale od fotbalu na chvíli odpočinul a vyčistil hlavu. Na hřišti se cítím připravenější. A hlavně, věřím v sebe a své schopnosti.

Co na trenérova slova říkali spoluhráči nebo kamarádi? Zaregistrovala je vůbec kabina?
Žádné reakce jsem nezaznamenal, takže to prošlo bez povšimnutí (úsměv).

I když se vám osobně herně daří, na výhru mužstva to stále nestačí. Jak moc vás naštvala vyrovnávací trefa Ikauniekse v nastaveném čase?
V posledním zápase v Jihlavě jsme to měli dobře rozehrané. Bohužel z poslední možné akce jsme inkasovali gól. Po takovém utkání jsme všichni byli nesmírně zklamaní. Štvalo nás to o to víc, že jsme se výhrou mohli dostat do ještě lepší pozice. Vzhledem k ostatním víkendovým výsledkům nám bod nic nevyřešil.

Víte, kde se stala při poslední akci soupeře chyba?
Myslím, že jsme to měli zkušeně pohlídat na soupeřové polovině stejně jako to u nás nedávno ukopala Plzeň. Bohužel jsme závěr nezvládli a v Jihlavě pouze remizovali. Teď se z toho musíme poučit a zvládnout příští zápas v Mladé Boleslavi.

Co říkáte na současné postavení v tabulce? Neznervózňují vás výsledky soupeřů?
Postavení v tabulce nás určitě netěší. Nyní ale musíme jít zápas od zápasu a na každý se důkladně připravit. Stále máme záchranu ve vlastních rukou, což je naše výhoda. Na soupeře se pořád nemusíme ohlížet.

Nyní jedete do Mladé Boleslavi, která je taky v ohrožení. Cítíte, že se případnou výhrou můžete přiblížit záchraně?
Ano. Věřím, že případná výhra nám hodně pomůže. Boleslav se ale stejně jako my po mizerném jarním vstupu herně i výsledkově zvedá, takže nás tam nečeká nic jednoduchého.

Jsou pro vás nyní venkovní zápasy lepší? Třeba kvůli tomu, že nejste pod takovým tlakem fanoušků jako doma na Letné…
Těžko říct. Já to tak nevnímám. Na druhé straně je pravda, že když v poslední době hrajeme doma, tak většina lidí nám radši nadává než fandí. Samozřejmě jsou na tribuně také výjimky, které nás neustále povzbuzují a ženou dopředu. Všichni ale víme, že chytrolíni jsou na každém stadionu, takže za našimi výkony nejsou jenom pokřiky diváků. Že nám to doma na jaře nejde, je fakt. Na druhé straně poslední venkovní zápasy nám vyšly lépe, tak snad v tom budeme pokračovat i nadále.