„Všichni jsme moc rádi, že to máme za sebou. Neměli jsme ani tolik volna, abychom zregenerovali, a hned nastupujeme do další fáze," odfrkl si zlínský záložník Lukáš Holík.

To nejhorší by už měli mít ševci za sebou. „Trenér ale říkal, že jsme to zvládli, časy se postupně zlepšovaly, tak snad nám to pomůže i do samotné sezony," přeje si.

Přestože se hovoří, že zimní příprava bývá nejhorší, v případě Zlína to nyní zřejmě neplatilo.

„Byla podstatně náročnější než poslední zimní. Teď se muselo vše stihnout za dva týdny, takže šlo o hodně intenzivní atletické tréninky. Běhali jsme více sérií a odpoledne pak bylo nesmírně těžké cokoliv vymyslet s balonem," podotýká talentovaný fotbalista.

„Trenér s tím ale počítal a i odpolední tréninky byly více do kondice. Zatím jsme nechodili do kombinace, nepouštěli jsme se ani do žádných nácviků, protože to s těma nohama opravdu nešlo," přitakává Holík.

Současně tuší, že ani příští dny do startu nového ročníku nebudou žádný med. „Sice bychom měli být pořád na hřišti, ale pro změnu budeme pracovat na novém herním systému. Navíc si nemyslím, že bychom se kondičních věcí zbavili úplně. Určitě tam něco ještě bude," předpokládá 21letý fotbalista.

Příliš velkou vědu proto nedělá ani z posledních výsledků, v nichž se ševci trápí hlavně střelecky.

„Ale hráli jsme po náročných kondičních trénincích, také kvalita soupeřů byla na velmi vysoké úrovni, a v neposlední řadě jsme zkoušeli nový systém," upozornil mladý hráč. „Pravda je, že jsme se do gólových pozic příliš nedostávali, což potřebujeme v další fázi přípravy změnit a vylepšit," uvědomuje si Holík.

On sám by se na tom samozřejmě také rád podílel, neboť na jaře balancoval na hranici áčka a juniorky a stabilní místo v základní sestavě si i přes některé slibné výkony dosud nevydobyl.

„Stalo se mi to už poněkolikáté. Sezonu jsem dobře začal, pak jsem ze sestavy vypadl a na konci sezony jsem se do ní zase vrátil. Tentokrát bych si stabilní formu chtěl udržet po celou dobu a pravidelně hrát," ubezpečil Holík, jenž bude mít šanci předvést své umění v dnešním pátém přípravném letním zápase Zlína na půdě slovenského Nového Mesta nad Váhom.