Jednatřicetiletý Malár hrál za Zlín v sezoně 2004/2005, v první polovině soutěže tehdy odehrál 16 utkání a vstřelil tři branky. I přesto, že chtěl zůstat, musel se vrátit do Slovácka, s nímž se Zlín nedokázal domluvit na odstupném. A v září loňského roku odešel na západ Čech.

„Všechno je domluvené, Malár si do pátku vyřídí všechny záležitosti v Plzni a pak podepíšeme smlouvu,“ pravil ředitel zlínského klubu Ladislav Minář. „Takový zlušený hráč se nám bude moc hodit,“ radoval se zlínský kouč Pavel Hoftych, jenž měl v kádru pouze osmnáct fotbalistů a dva gólmany.

Malárovi měl vypršet kontrakt v Plzni na konci sezony a sám s odchodem nepočítal. „Myslel jsem, že smlouvu dodržím. Zlín ale o mne projevil zájem a Plzeň mu vyšla vstříc,“ poznamenal Malár, který se do Tescomy těší. „Výhodou je, že se vracím na Moravu. Z Hrušek, kde bydlím, to mám do Zlína hodinku autem,“ řekl.

Plzeňský kouč Stanislav Levý původně nebyl Malárovu přestupu příliš nakloněn, ale pak se s jeho odchodem smířil. „Vláďa nám bude v kabině i na hřišti chybět. Na druhé straně dostal v jednatřiceti letech dlouhodobou nabídku od Zlína a my jsme mu nechtěli v přestupu bránit,“ podotkl Levý.

Zkušený záložník by mohl během sedmi dnů dvakrát nastoupit proti Spartě. S Plzní uhrál ve druhém kole bezbrankovou remízu, Zlín nastoupí na půdě obhájce titulu v sobotu. „Nevím, jestli ho nasadím, protože není zcela zdravotně v pořádku. Tahá ho sval na zadní straně stehna,“ informoval Hoftych.
Malár by nemusel být jedinou zlínskou posilou. V nejbližší době by se na tréninku Tescomy mohl objevit obránce Martin Hudec, který se stal v Olomouci nepotřebným a před pár týdny padlo i jeho angažmá v druholigovém Slovácku.

>> VÍCE SPORTU ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE