Co chybělo, abyste dal branku?

Kluci vyhráli po rohu hlavičkový souboj. Snažil jsem se přitom clonit brankáři Blažkovi. Stál jsem zády k němu. Balon letěl ke mně, jenže už běžela 70. minuta a terén byl hodně rozmočený a kluzký, takže jsem ho nestačil ani tečovat. Mrzí mě to o to více, že jsme hned z protiútoku inkasovali druhý gól. Kdybychom vyrovnali, s prázdnou bychom se nevraceli.

Až do 58. minuty jste drželi bezgólovou remízu. Pak jste ale nechali hodně místa Bergerovi, který zdálky otevřel skóre…

Problém byl v tom, že nás Sparta postupně přehrávala na levé straně, kde se do útoků zapojovali i obránci. Při gólové střele Bergera jsme si nepřebrali hráče.

Trenér Levý po utkání prohlásil, že na výkonu proti Spartě se dá stavět. Souhlasíte?

Už od pohárového utkání v Jablonci není naše hra špatná. Bohužel se nám ji nedaří přetavit do bodů. Výsledky neodpovídají úsilí, které do nich vkládáme. Je to svazující a ubíjející.

V sobotu přivítáte šestou Olomouc, které se teď daří. Kalkulujete s tím, že vás podcení?

To se jenom tak říká. Podle mě jsou to hlouposti. V naší situaci je úplně jedno, kdo přijede. Musíme bodovat za každou cenu. Bylo by lepší, kdybychom hráli hůře než na Spartě, ale zvítězili.

Zažil jste už neúspěšnou bitvu o záchranu v sezoně 2005/06 v Jihlavě. Jde tehdejší a nynější situace srovnat?

Ve Zlíně je to horší. V Jihlavě jsme pravidelně bodovali a po podzimu byli dvanáctí. Tak málo bodů jako teď jsme neměli. (Vysočina před třemi roky získala v 13. kolech 14 bodů – pozn. autora.)

V Tescomě se během podzimu vystřídali už tři kouči – Mazura, Minář, Levý. Pamatujete něco takového ve své bohaté kariéře?

Ještě jsem to nezažil. Prakticky ale byli ve Zlíně jenom dva trenéři. Když nás vedl ředitel Minář, brali jsme to jako záskok. Tak to ostatně prezentovalo i vedení.

Změnil něco nový trenér?

Situace pana Levého je o to složitější, že přišel v rozehrané sezoně. Těžko může něco zásadního předělat. To přijde až v zimě. Teď se nás snaží hlavně povzbudit.

Do Zlína jste se vrátil před třetím kolem poté, co jste nenašel angažmá v zahraničí. Prý ale v případě nabídky z ciziny můžete odejít. Budete oblékat dres Tescomy i po zimní přestávce?

Zatím jsem o tom nepřemýšlel. Mám smlouvu do konce této sezony a nic jiného než jarní boj o záchranu mě v tuto chvíli nezajímá.