Druholigoví ševci potřebují bezpodmínečně zvítězit, pokud se chtějí udržet v kontaktu s předními celky soutěže, a kapitán mužstva Roman Dobeš věří, že Zlínští týmovým výkonem zlomí odpor kvalitního soka nabuzeného nedávnou výměnou trenéra.

První čtyři zápasy vynesly mužstvu čtyři body a v tabulce pravdy se Zlín dokonce posunul díky remíze z Opavy do kladných hodnot. Je to moc, nebo málo?

Čekali jsme větší bodový zisk. O to více chceme bodovat v nejbližších utkáních.

Byl čtyřbrankový příděl na úvod jara ve Znojmě pro mužstvo opravdu tak studenou sprchou, nebo leccos naznačovala už nevydařená generálka v Trnavě?

Musím říct, že byl. Nejenom rozdílem skóre, ale hlavně naším způsobem hry. Ten byl jiný, než jaký jsme předváděli v přípravě!

V čem vidíte herní i výsledkový propad oproti relativně vydařené zimní přípravě?

Sebevědomí a tlak mistrovských utkání! Na podzim nám úvod vyšel, nabrali jsme sebevědomí. Naopak nyní jako by nás po úvodním nezdaru ovládl strach. Je to ale už za námi, lepšíme se.

Směrem dozadu se Zlínu podařilo dvakrát díky výbornému brankáři Kořínkovi udržet čisté konto. Stopeři se postarali o dvě ze tří vstřelených branek mužstva, co se ale podle vás stalo z ofenzivně laděnými hráči, jejichž příspěvek je zatím trochu za očekáváním a ve většině zápasů se nedostávají ani do gólových šancí?

Útočná fáze nás trápí, jsme málo nebezpeční. Chce to větší odvahu a touhu po vstřelení gólu. Musíme se mnohem více tlačit do pokutového území, tam se rozhodují zápasy.

Fanoušci si hodně slibovali od vaší obnovené spolupráce s uzdraveným Tomášem Poláchem. Herní projev týmu však zatím zaostává i za kvalitou a úrovní podzimních zápasů. V čem je chyba?

Už jsem se o tom zmínil na začátku. Hlavně je důležitý a podstatný týmový výkon. Jeden hráč mužstvo nedělá, naopak, tým dělá hráče.

Vyjma Ústí se na jaře trápí drtivá většina týmů z nejlepší druholigové šestky. Svědčí to i o něčem jiném, než jenom o velké vyrovnanosti soutěže?

Nedá se to zobecňovat, každý má jiné problémy. Vždy je těžší obhajovat vybojované pozice.

Událostí jara je bezesporu drtivý nástup Zbrojovky. Nehraje sice až tolik oslnivý fotbal a navíc tři ze čtyř jarních zápasů hrála doma, nicméně poctivou prací a pokorou jdou všem příkladem. Berete Brno jako dalšího velkého soupeře v boji o postup?

Úvod jim opravdu vyšel skvěle. Pokud tak budou pokračovat dál, může se stát i to, co už nikdo nečekal, návrat do první ligy.

Druholigové počty jsou jednoduché. K tomu, aby měl Zlín ve vzájemném zápase v Jihlavě ještě o co hrát, potřebuje urvat v nadcházejících třech kolech plný počet bodů. Je to reálné?

Neřešme Jihlavu, nepočítejme. Je třeba se plně koncentrovat pouze na vlastní výkony a na utkání s Karvinou. Sobotní vítězství je to, co nás teď zajímá.

Co očekáváte od sobotního střetnutí s Karvinou? Uhrála stejně bodů jako Zlín, v minulém kole se štěstím porazila Spartu B, nicméně v posledních dvou střetnutích ševce porazila. Budete vás tato skutečnost motivovat?

Věříme, že bude pokračovat naše série s Karvinou, to znamená, domácí tým vítězí.

Karvinou převzal v průběhu týdne trenér Marek Kalivoda, který zlínské prostředí velmi dobře zná. Může to být pro jednu či druhou stranu nějaká výhoda?

Určitě to zvedá atraktivitu tohoto utkání, nicméně osobně si myslím, že to nebude výhoda ani pro jednu stranu.