„Kluci i já se na zápas těšíme. Baník je v našem regionu pojem a má tady hodně fanoušků,“ ví slavičínský kouč Ladislav Straka.

Přestože je Ostrava v nejvyšší soutěži předposlední a její trenér Koubek po sérii pěti porážek nabídl rezignaci, zůstává Straka nohama na zemi. „Favorit je jasný,“ nezastírá. Výmluvné jsou kurzy sázkových kanceláří. Například Fortuna by v případě vítězství outsidera vyplatila za 100 korun téměř sedmnáctinásobek.

Slavičín se musí navíc vzpamatovat z nedělního domácího debaklu 1:5 od Frýdku-Místku v MSFL. „Utkání jsme hodili za hlavu. Baník se budeme snažit co nejdéle trápit. Pokud se nám to povede a prohrajeme o jeden dva góly, nebudu se zlobit,“ prohodil Straka, který připomněl dva roky staré vítězství Baníku v tehdy divizním Brumově v poměru 2:1.

Hosté ale kladou utkání ohromný význam. „Považuji to za zápas, ve kterém se můžeme odpíchnout k lepším výsledkům. Také jsem to tak hráčům prezentoval,“ uvedl Miroslav Koubek, který ale bude postrádat zraněné Bolfa s Lukešem a dvojici reprezentantů Řezník, Neves.

Není však jisté, zda se vůbec bude hrát. Na Valašsku od úterního rána vytrvale prší a předpověď nevěstí velké zlepšení. „Byl jsem se podívat na hřiště a mám o utkání obavy. Ráno se sejdeme s delegátem a pak uvidíme,“ prohlásil šéf slavičínského klubu Petr Navrátil. „Nepříznivé počasí každopádně asi odradí některé diváky,“ řekl Navrátil, který očekává 150 ostravských rowdies. Hlídat by je měl na stadionu trojnásobek obvyklého počtu pořadatelů a před jeho branami i policie.

Ve druhém kole Ondrášovka Cupu se představí i jediný prvoligový zástupce regionu ze Slovácka. Hradišťský tým k pohárové soutěži vždy přistupoval se vší vážností a nejinak tomu bude i v třetiligové Břeclavi. „Chceme vyhrát a určitě nastoupíme v nejsilnějším možném složení,“ prohlásil trenér Miroslav Soukup, kterého ovšem budou při skládání mužstva limitovat zdravotní problémy hráčů.

Jak na Břeclav, ukázala Slovácku před týdnem jeho juniorka, která v MSFL vyprovodila Jihomoravany po výsledku 3:0. „Samozřejmě jsem si ten zápas nenechal ujít, máme ho i rozebraný na videu,“ potvrzuje Soukup, že skutečně nic nepodceňuje. „Už tehdy nastoupilo za juniorku šest sedm hráčů z kádru A-týmu, viděli jsme, co by na Břeclav mohlo platit. Teď to ale bude úplně jiný zápas,“ varuje trenér modrobílých. „Určitě přijde hodně diváků, domácí budou mít velkou motivaci, budou se chtít ukázat,“ vysvětlil.

Na hřiště s velkou pravděpodobností vyšle Nestorovského, který ve zmíněném duelu Břeclav popravil dvěma přesnými zásahy. „Ten zápas se mu tehdy povedl. Byl po zranění a ukázal, že střílení gólů má v sobě. Teď aby to ještě potvrdil i v poháru a později v lize,“ vyslovil přání Soukup, který by byl rád, kdyby se střelecky chytili i další ofenzivní hráči jako Volešák, Vít Valenta či Fujerik.

S vyhlídkou na případný duel se Sigmou Olomouc v příštím kole nastoupí k domácímu zápasu třetiligový nováček z Hulína. Síly změří s posledním celkem druhé ligy z Hlučína. „Nepovedl se mu začátek sezony, a proto přistoupil k výměně trenéra. Daňka nahradil Gürtler, který bude chtít mužstvo pozvednout. Určitě nás nečeká nic lehkého. Předpokládám, že dám příležitost hráčům z lavičky, protože pro mě je prioritou číslo jedna sobotní utkání s Brnem B,“ zdůraznil trenér Hulína Josef Pospíšil.

Podobně přistupují k poháru i kouči Kroměříže a Otrokovice. „Pohár pro nás není priorita. Chtěl bych, aby dostali šanci kluci, kteří toho letos moc neodehráli. Sestava bude hodně jiná než v zápasech MSFL. Čeká nás v dalších dnech nabitý program. Předpokládám, že v základu nastoupí Budín, Handl i Kutňák, pokud se nám podaří dotáhnout hostování Grima, tak i on,“ řekl kroměřížský trenér Jindřich Lehkoživ.

Soupeři si vyměnili pořadatelství, takže se bude hrát na Hané, navíc až od 18 hodin. „Máme potíže s hřištěm. Po letošním deštivém počasí se na něm objevily prameny a je hodně podmáčené. Nestačíme vodu odčerpávat,“ vyložil trenér Viktorie Jaroslav Matějíček. Vítěz se střetne s lepším z dvojice Vrchovina – Líšeň.

Zpravodajové Deníku

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.