Loňský nováček míří za titulem, což je neuvěřitelné při velké konkurenci, která soutěž rámuje. Tažení klubu vnímá celá Evropa a většina fanoušků mu fandí. Úspěch mu přeji i já, obzvlášť když jej vede Claudio Ranieri, který mě trénoval v Juventusu. Uznával jsem jej jako seriózního kouče, který se v tomto duchu prezentoval i mimo hřiště.

Mluvilo se o něm jako o gentlemanovi. Působil v kvalitních klubech ve Španělsku, v Itálii, spoustu zkušeností má i z Chelsea a teď se jeho schopnosti odrazily na výkonech Leicesteru. Mužstvo připravuje výborně po taktické stránce, v defenzivě i v dalších směrech a výsledkem práce celého kolektivu je velké překvapení pro všechny.

V jiné přední evropské soutěži, italské Serii A, potvrzuje svou pozici Juventus Turín, z čehož mám obrovskou radost. V pondělí jsem jel pozdravit nejen Pavla Nedvěda, ale i hráče, se kterými jsem ještě hrával. Podíval jsem se na trénink, na kterém vládla výborná nálada. Zbývají čtyři kola do konce, Juventus má náskok devíti bodů, a pokud nedojde k překvapení, získá scudetto.

Podle očekávání se soutěž vyvíjí i v Německu, kde kráčí za trofejí Bayern, zato ve Španělsku se na závěr tabulka pořádně vyrovnala. Ale to je pro všechny dobře, konec bude velmi atraktivní.

Zakolísání Barcelony je pro všechny ponaučením. Myslela si, že půjde dále v Lize mistrů a vyhraje domácí titul, neboť měla velký náskok, ale pak najednou ztratila body, prohrála i El Clásico a nyní jsou Real a Atlético Madrid v lepší kondici.

V české první lize ještě o titulu není definitivně rozhodnuto, protože Plzeň může také klopýtnout, ale náskok na Spartu má dostatečný. Sparta ztratila body kvůli vytížení v Evropské lize a zdravotním potížím některých hráčů, na druhou stranu když nezvládla náročnější program, je to na zamyšlení, jestli přistoupit na systém naší soutěže s více zápasy. Týmy by si na to musely zvyknout.

My vstoupíme do dnešního utkání s Duklou po remíze 2:2 v Teplicích. V první půli nás zklamal výkon i výsledek, ale ve druhé se situace obrátila. Vybojovaný bod klukům dodal sílu a měl by být pro ně povzbuzením pro nynější zápas.

Soupeř je v dobré formě, když doma rozstřílel silný Jablonec. To je pro nás varováním. Nicméně mohl by nám svědčit jeho herní způsob, kdy očekáváme, že bude chtít hrát aktivně. V závěru sezony musí být koncentrace všech našich hráčů stoprocentní a musí se snažit získat co nejvíce bodů.

Držme si pěsti!