Jen přece nejsme typem Španělska nebo Německa a nedokážeme tolik dominovat ve hře. Takže to byl ve spojení s tvrdostí hry účel utkání. Ve Švédsku chtěl zkusit hru spíše na brejky a proti týmu, který bude mít určitou převahu v poli.

Ve výkonech reprezentace se objevily pozitivní i negativní věci, ale brát je s určitostí je těžké, protože šlo opravdu o přátelské zápasy, ve kterých chtěl trenér hlavně vyzkoušet co nejvíce hráčů. Sledoval jsem i další národní týmy a například Španělsko nejprve odehrálo výborný duel v Itálii a pak mělo problémy s Rumunskem. Rovněž prostřídalo fotbalisty.

U nás bylo specifické utkání ve Švédsku v tom, že byly vidět skulinky v obranné části, ale zase na druhou stranu se tým prezentoval odvážnou hrou dopředu. Nakonec mu byl odměnou vyrovnávací gól a remízový stav na půdě silného soupeře. Od duelu se Skotskem se čekalo více. V pozitivech a negativech to tedy bylo vyvážené, ale hlavně zápasy splnily účel.

Samotné Euro začíná za necelého dva a půl měsíce a jako divák a fanoušek se na něj moc těším. Jestli se ovšem na něj pojedu přímo podívat, to ještě nevím. Nejsem typ člověka, který by dopředu plánoval svůj program.

Tento týden se hraje i závěrečná kvalifikace hráčů do sedmnácti let o postup na Euro. Zápasy přitom hostí i Zlín. Navštívil jsem pondělní duel Dánska se Skotskem, který vyzněl jednoznačně pro Dánsko. Překvapilo mě tedy, jak jsem pak viděl ve středu Skoty proti českému týmu. Jejich vystoupení bylo diametrálně odlišné. V těchto kategoriích se to většinou stává, že výkony nejsou ustálené.

Pro nás je porážky škoda, zápas jsme měli zvládnout a obzvlášť doma. Jinak úroveň fotbalu se mi líbí, šla nahoru. Jsou vidět kvalitní individuality a také taktické pokyny a prvky, což se mi zdá, že dřív tolik nebývalo.

Teď už se nám rozjede ligová soutěž, ve které zbývá do konce osm kol. Náš tým potrénoval, ale i uvolnil hlavy. K tomu se doléčili marodi, takže to je pozitivní a myslím si, že nám přestávka pomohla. Jsme připravení na druhou jarní etapu a budeme se snažit uspět i v Jablonci, byť víme, že nás čeká těžký zápas.

Držme si pěsti!

Váš Zdeněk Grygera