Mnohé napadne, že mužstvo trpí manýrY hvězd. Tohle si nemyslím. U Ibry tyto projevy probíhaly možná v minulosti, dnes chce však maximálně pomoct týmu a s ním vybojovat trofeje. Pogba je ještě mladý, takže by mu žádné povýšení ani nepříslušelo. Navíc je to kluk, který nic takového nemá v krvi. Už v Juventusu byl pokorný a fotbal vždy prožíval jen v tom nejlepším.

Hodně se píše také o tom, že José Mourinhovi už ujel vlak na nejvyšší úrovni. Nedokážu to posoudit, protože jej osobně neznám a nejsem zainteresovaný v klubu. Každopádně práce trenéra se vždy hodnotí podle výsledků, které Manchester nemá podle představ, takže kritika je asi oprávněná.

V MANCHESTERU SI VŠE JEŠTĚ SEDNE

Z mého pohledu mužstvu chybí hlavně kompaktnost. Po změnách tým potřebuje čas k tomu, aby se sžil. Myslím si tedy, že si vše ještě sedne.

Opačné pocity než v Manchesteru United zažíváme ve Zlíně. Za čtrnáct kol 31 bodů, tedy již v tuto chvíli jistota záchrany? Je to neskutečné.

Dnes už slovo záchrana do našeho slovníčku vůbec nepatří. Máme vyšší cíle. Chceme se udržet na špici tabulky, to je hnací motor pro celý klub i zlínské fanoušky!

Do konce podzimu nás čekají ještě dva domácí duely se silnými soupeři. Zápasy chceme zvládnout, abychom měli velmi příjemnou zimu. V prvním z nich se v sobotu utkáme s Duklou, která hraje opravdu dobrý fotbal. Avšak body nesbírá. Pro všechny je to záhada. Za svou prezentaci by si zasloužila lepší postavení v tabulce, než je 14. místo.

Vedle síly soupeře je pro nás varováním i to, že jsme loni s Duklou získali jen bod. Na druhou stranu takové upozornění je vždycky dobré, protože nedojde k polevení.

Na závěr bych se ještě krátce pozastavil nad fair play gestem Antonína Rosy při našem utkání v Jihlavě. Právem se o něm psalo a pro český fotbal je jen dobře, že se stalo. Je to signál pro diváky, že dovede být čestný.

Teď už si držme pěsti při dalším utkání!

Váš Zdeněk Grygera