Nejvíce si cením spolupráce s Pavlem Nedvědem. Hráli jsme spolu v národním týmu i dva roky v Juventusu Turín. Můžu potvrdit, že je respektovaný naprosto právem. Je vzorem. V mé kariéře mi moc pomohl, měl třeba velký podíl na tom, že jsem se dokázal v Juventusu rychle adaptovat. Pavel v kabině pomáhal všem, co to potřebovali.

V Ajaxu Amsterodam jsem potkal Zlatana Ibrahimoviče, hvězdného švédského útočníka. Je ve skutečnosti úplně jiný, než se o něm říká. Že je arogantní a namyšlený? Nesmysl. Zlatan žije pod obrovským tlakem, a proto má od okolí odstup, má svá gesta. Je nepřehlédnutelný, jak postavou, tak hrou. Komu ale začne věřit, za toho se bude doslova bít a vždy mu pomůže. On to má vůbec hodně vyhraněné. Buď jste jeho kamarád, nebo nepřítel, nic mezitím není. Jak už jsem řekl, vyplývá to z toho tlaku, pod kterým žije. Co se mě týká, jsem jeho kamarádem a nedám na něj dopustit.

Fotbalový osud mi umožnil poznat i další výjimečné hráče. Třeba Alessandra Del Piera, Gigiho Buffona nebo Jari Litmanena, někdejší hvězdu Ajaxu. Jsem vděčný, že jsem si s nimi mohl zahrát.

V klubu nás čeká pořádně perný týden, během kterého odehrajeme hned tři utkání. Začneme v pondělí doma s Libercem, od 18 hodin se utkáme o ligové body. Ve čtvrtek si se stejným soupeřem souboj na Letné zopakujeme, tentokrát v rámci odvety osmifinále MOC Cupu. A hned v neděli jedeme k poslednímu podzimnímu ligovému utkání do Jihlavy. Bude to náročné, ale všichni víme, že poté začne zimní pauza, a tak do toho závěru dáme všechno.

Setkal jsem se s dotazem, co je pro nás důležitější, zda výhra v lize, nebo postup v poháru. My to ale nerozlišujeme. Ke každému utkání nastupujeme s cílem v něm uspět. Je jedno, zda jde o ligu nebo pohár, zajímá nás jen dobrý výsledek. Nad žádným utkáním nespekulujeme. Kdo tak činí, vždy se mu to nakonec nevyplatí. Je dobré myslet jen na vítězství a to také hráčům doporučuji.

Držme si palce, ať nám závěr podzimu vyjde.

Váš Zdeněk Grygera