V. OTROKOVICE – POLNÁ 4:3 (1:1)

„Je samozřejmě klíčový hráč, ale na hřišti je dalších deset lidí. Bez nahrávek spoluhráčů by šance neměl. Samozřejmě se stále má ještě co učit. Hlavně se potřebuje zklidnit v koncovce. Moc bych ho nepřeceňoval, aby neskončil někde v oblacích," poznamenal kouč Viktorie Otrokovice Boris Káňa.

Přesto už ve 20 letech zápas co zápas ukazuje obrovský potenciál. „Vidím v něm něco, co jsem už hodně dlouho neviděl. Má instinkt a zarputilost střelce. Dostal obrovský dar. Fotbal se ještě musí naučit vnímat. Pokud se mu vyhnou zranění, roste v něm velký střelec," myslí si Káňa.

Přitom do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří se dalekonosnou střelou Válka ze 40 metrů ujali vedení. „Gólman to trošku podcenil," litoval Káňa. O deset minut později ale s pomocí teče obránce vyrovnal Foltýn. „Hráli jsme proti větru, takže to se ještě hrál vyrovnaný fotbal," podotkl Boris Káňa.

V 73. minutě začaly velké chvíle Silného. To byl zcela sám ve vápně faulován Flekalem a penaltu Šuranský bezpečně proměnil. Navíc hosté dohrávali v deseti, přesto v 83. minutě po sérii chyb otrokovické defenzivy vyrovnal opět Válek.

„Snažili jsme se to odehrát konstruktivně. Bylo to fatální nedorozumění," nechápal Káňa.

Jenže Viktorka měla Silného, který dvěma góly během čtyř minut zvýšil na 4:2 a rozhodl. V první minutě nastavení Kafka z penalty už jen snížil. „Penalta byla přísná. Potrápili a zkomplikovali jsme si to nejvíc sami. Hosté přijeli uhrát bod, což se jim chvílemi dařilo," podotkl Káňa. ⋌(dan)

V. Otrokovice: Juřík – Zábojník, Juhás, Juráň, Zach (46. Kovařík) – Němec (90. Kryšpín), Šuranský, Foltýn, Mlýnek (46. Hlava) – Vavruša, Silný. Trenér: B. Káňa.