Mladý slovenský záložník ve službách Tescomy neskrývá, že by rád přestoupil

„Někdy je třeba hrát i takové zápasy. Není to vždycky jen o útočení. Dali jsme čtyři góly, a to je podstatné,“ usmíval se člen slovenské jednadvacítky.

Prý jste měl od trenéra před zápasem nůž na krku. Je to pravda?

Vůbec ne. Naposledy doma proti Jablonci jsem se zranil, potom jsem bohužel onemocněl. Ale je pravda, že kdybych jel do Mladé Boleslavi, tak bych stejně nehrál. Teď jsem ale nastoupil a vyhráli jsme o čtyři góly.

Proč jste se proti Kladnu prosadili až po přestávce?

I v první půli jsme drželi balon na polovině soupeře, ale nedostávali jsme se ke střelbě. Netlačili jsme se do šestnáctky, to byl největší problém. V kabině jsme si řekli, že musíme Kladno porazit, protože nehrálo bůhvíjak. Dvě kola jsme doma předtím nevyhráli, nebylo to příjemné. Naštěstí Zbóža je takový dobrý slavnostní střelec, že vždycky když je třeba, vstřelí gól. První branka nám velmi pomohla.

Jak oslavíte vysoké vítězství?

Nic nebude, v neděli jedu na sraz slovenské reprezentační jednadvacítky. Už se těším, až odehrajeme poslední tři ligová kola a chvilku si odpočinu.
Každý půlrok se spekuluje, že Zlín opustíte. Jak to bude letos v zimě?
Je zbytečné se k tomu vyjadřovat. Když budu hrát dobře, určitě si měně kdo všimne.

Máte konkrétní nabídky na stole?

Ano, ale je brzy mluvit o tom, jestli to nějak dopadne. Nebudu nic prozrazovat.

Láká vás tedy zkusit něco nového?

Určitě, jsem ve Zlíně třetí sezonu. Počítal jsem s tím, že tady něco odehraji, a potom půjdu dál. Myslím si, že Zlín je pro mladé kluky dobrá zastávka. Jak říkají trenéři: Když jste dobrý hráčem ve slabém mužstvu, tak je potom snazší hrát dobře v dobrém mužstvu.

„Zlín je pro mladé kluky dobrá zastávka.“