„A jéje, sotva přišel, už je zraněný,“ problesklo hlavou nejednomu z nich. Obavy příznivců i vedení hradišťského klubu se však naštěstí nenaplnily. Šikovný záložník už je v pořádku, včera naplno trénoval s mužstvem.

„Ještě to mám trochu oteklé a pobolívá to, ve fotbale mi to ale vůbec nevadí,“ hlásí dobrou zprávu blonďatý špílmachr. Při vyhecovaném zápase na hřišti Bohemians 1905 inkasoval několik kopanců, jeden z nich přímo do kolena. „Mastičky, prášky a klid ale zabraly výborně,“ pochvaluje si Zelenka.

Vynechat tak musel pouze pondělní trénink. „V úterý se připravoval individuálně a dneska (ve středu – pozn. aut.) už do toho zase mohl vlítnout naplno,“ těšilo i trenéra Slovácka Josefa Mazuru.

Zdaleka nejlepším lékem na bolavé koleno prý ale byly tři body, které mužstvo i bez svého tvůrce hry nakonec vybojovalo. „Ta výhra je ohromně důležitá,“ shoduje se Zelenka s Mazurou. Jedním dechem ale oba dodávají, že aby neztratila na ceně, musí ještě Slovácko v sobotu zdolat nevyzpytatelné Kladno.

Proti týmu ze středních Čech by měl Zelenka nastoupit ve velké pohodě. K té by měl určitě přispět příjezd jeho nejbližších. „Zrovna za mnou dorazila manžeka s dětmi, co víc si přát,“ usmívá se. „Právě jsem dostal byt, takže mám strašně moc zařizování. Ale to jsou příjemné starosti,“ dodal „Zelí“, který si zatím angažmá v Uherském Hradišti nemůže vynachválit. „Všechno tady funguje perfektně, abych se přiznal, takhle jsem si to ani nepředstavoval,“ oceňuje práci lidí z klubu, kterým by teď nejraději udělal radost likvidací Kladna.

Vedle Zelenkova zranění a návratu Petra Švancary se po duelu na Bohemians určitě nejvíc hovořilo o autorovi vítězného gólu. Ten měl totiž v ďolíčku na svědomí sváteční střelec Michal Kordula, který se v dresu Slovácka trefil vůbec poprvé. Na velkou část fanoušků přitom až do neděle působil podobně jako červená deka na býka ve španělské aréně. Podle mnohých totiž v základní sestavě „nemá co dělat“. Trenér Mazura ale okolní vlivy nevnímá a v posledním zápase se mu to vyplatilo.

„Já žádné internetové diskuze nečtu. A hlavně: Míšu vidím každý den na tréninku a vím, čím je pro mužstvo užitečný. Žádný střelec to není, ale on má na hřišti jiné úkoly,“ poznamenal kouč Slovácka, který i proto Kordulovu vítěznou branku jako nějakou satisfakci nebere.