„V základu jsem během týdne opravdu nebyl. Teprve na předzápasovém tréninku si mě vzal trenér stranou a vysvětlil mi, jaká je situace. A protože je s ním pořád sranda, hned řekl, že si na mě vsadí sto eur. Prý mu zbyly ještě z působení na Slovensku," popisoval Železník situaci před samotným zápasem.

Zlínský kouč však nebyl jediný, kdo jej povzbudil. Už o den dřív absolvoval motivační pohovor s ředitelem klubu Leošem Gojšem. „I ten mi hodně pomohl. Pan Gojš viděl, že se mi předtím v poháru tolik nevedlo, byl jsem nervózní a střílel jsem z nesmyslných pozic. Tak mě podpořil a po zápase, když jsme se potkali, jsme se na sebe jenom usmáli. Oba jsme byli spokojení," pokračuje zlínský záložník.

Ke spokojenosti přitom vedla především jeho vítězná trefa, která se na profesionální úrovni jenom tak nevidí. Železníkova střela totiž propadla brankáři Bertelmanovi mezi nohama a skončila v síti.

„Po pravdě řečeno mi střela příliš nesedla. Viděl jsem, že ji má brankář v náruči a byl jsem na sebe naštvaný, že zase musím rychle zpátky na půlku, aby z toho nebyl rychlý brejk. K mému překvapení se však balon došoural až do brány. Tento gól si určitě budu pamatovat. Podobný jsem ještě nedal," ubezpečil odchovanec slušovické kopané.

Radost měli i jeho rodinní příslušníci, kteří se konečně dočkali. „Sedí na jižní tribuně u kuželny a já jsem až dosud dával všechny branky na opačnou stranu hřiště. A když už se mi v posledním jarním kole proti Ústí povedlo dát gól do té správné brány, oni tam právě nebyli. Vyšlo to až teď," těší Železníka.

Zajímavostí je, že i loni v úvodním kole soutěže vstřelil vítěznou branku ševců proti Třinci právě on. „Ani jsem si to neuvědomil, ale je to tak. V tuto chvíli je to však minulost a nikdo už se za tím ohlížet nebude. Musíme se začít připravovat na dalšího soupeře a v Holici navázat na náš domácí výkon ze druhé půle," plánuje 22letý fotbalista.

Zdali mu ale výkon a šťastný gól pomůžou na půdě Hanáků znovu do základní sestavy, netuší. „To už je věcí trenéra. Já budu dál čekat na svou šanci a uvidím, kdy přijde. Po utkání se Sokolovem se každopádně cítím mnohem lépe, mám větší sebevědomí a věřím, že pár branek ještě nastřílím," přeje si pětigólový kanonýr z uplynulé sezony.

A podobně jistě smýšlejí i zlínští fanoušci, kteří svůj tým k výhře nad silným soupeřem také dotlačili. „Lidé byli velmi pozitivní a i za nepříznivého stavu nám tleskali a fandili. To nám moc pomohlo. Snad jich na další domácí zápas s Bohemkou za tři týdny přijde ještě víc," dodává Železník.