„Skvělý pocit, takový výsledek opravdu nikdo nečekal. Dneska si to budeme užívat, ale od dalšího dne se již budeme pilně chystat na nový zápas," dušoval se po utkání Lukáš Železník, který se postaral o vítěznou branku již ve 23. minutě, kdy hlavou zužitkoval centr Kopčeného.

„Tak vysoké vítězství je jako sen. Na druhou stranu to není náhoda. Už v minulých zápasech jsme ukázali, že fotbal umíme. Dnešního úspěchu si ceníme o to více, že to je proti Varnsdorfu," užíval si úspěchu pracovitý 24letý fotbalista Fastavu.

V čem jste byli lepší?

Nastříleli jsme více gólů, zejména to bylo o tom prvním, který jsme dali brzy. Ve všech zásadních činnostech jsme ale měli navrch, soupeře jsme přehrávali prakticky celý zápas.

Brankou jara Zlína bude bezpochyby trefa Bartolomea ze 40 metrů na 3:0…

Skvělá! V první chvíli jsem si říkal, kam to Robert kope, ale vypadalo to a dopadlo úplně krásně. Těším se na video, až se na to v klidu podívám.

Neovlivnily vás zdravotní problémy, které jste měl během týdne?

Ty naštěstí byly menšího charakteru, nic vážného. Během týdne mi trenér trochu ulevil, měl jsme volnější režim, ale dnes už jsem se cítil dobře.

Nyní vás v boji o postup čekají další dva těžké zápasy.

Ano, jedeme do Sokolova a pak hostíme Karvinou, ale jen na tyto dva zápasy bych se neupínal. Ve druhé lize je to jedno, je to boj v každém zápase, ať je to Sokolov nebo třeba Kolín. My to musíme krok po kroku zvládat.

Nehrozí tedy, že po snovém nástupu v podobě 9 bodů a skóre 12:1 kabina zpychne?

Z toho nemám strach. Navíc trenér a celý realizační tým to rozhodně nedovolí, umí nás ukočírovat (úsměv).

Každopádně se nám povedl parádní začátek, po kterém jsme toužili a šli tvrdě za ním. Naše situace byla jasná – nezachytit začátek, asi bychom soupeře těžko doháněli. Po dnešku jsme se zase dotáhli navrch, kde chceme hrát!

Související Ševci rozcupovali Varnsdorf a míří vzhůru