Sedmadvacetiletý forvard svým druhým gólem v letošní sezoně v 52: minutě snížil na 1:2, když za Buchtu dorazil balon po dalekonosné ráně Bartošáka, a vykřesal pro mdlé ševce alespoň ždibec naděje. Hráči Fastavu ale vzápětí inkasovali třetí gól, rychle zvadli a nakonec se Sigmou schytali těžký příděl 1:4. „Jsme blbci,“ hlesl pouze Lukáš Železník.

Těší vás vůbec vaše gólová trefa?
Branka mě těší, i když je mi k ničemu. Vždyť jsem skoro tři měsíce nehrál v základní sestavě.

Ve druhém poločase jste mohl dát ještě jeden gól, ale brankář Buchta vaše střelu konečky prstů vyrazil. Štvalo vás to hodně?
V té chvíli už jsem trošku vařil z vody, nemohl jsem, takže jsem zavřel oči a snažil to narvat na zadní tyč. Je to škoda, mohlo to být 3:2 a trochu víc dramatické.

Jak je možné, že doma s Olomoucí inkasujete čtyři branky?
Je to problém celé defenzivy. Ale já si myslím, že kdybychom nedostali tak rychle gól na 1:3, tak bychom s výsledkem možná ještě něco udělali. Přijde mi, že branky inkasujeme po vlastních chybách. Soupeři to vždycky nalejeme, usnadníme.

V první půli vás Olomouc jasně přehrávala. Byl o poločase v kabině velký křik?
My jdeme do zápasu s tím, ať hlavně brzy neinkasujeme rychlý gól. Zase jsme udělali blbost, kterou soupeř hned potrestal. My jsme nyní dole, obdržená branka nás trochu položila.Bylo na hřišti znát, že Sigma je v laufu a bojuje o Evropské poháry?
Kluci z Olomouce spolu hrají od žáků, od dorostu, což je strašně poznat. My jsme tady před pár lety taky hráli samí odchovanci, taky nám to šlo. Postoupili jsme do ligy a první půlrok v nejvyšší soutěži jsme zahráli fantasticky. Když je tým dlouho spolu, může hrát poslepu a jde to. Nám to teď nejde.

Jak vnímáte současnou situaci? Cítíte, že jde opravdu do tuhého?
Vážné je to celý půlrok. Jarní část je tady ve Zlíně vždycky strašná. Já nevím, čím to je, ale není to vůbec dobré. Teď musíme vyhrát venku, ale víme, že to bude těžké.

Sestup si připouštíte?
Já si ho nepřipouštím. To by byla fotbalová tragédie. Těžko se mi to hodnotí. Jsem Zlíňák, zažil jsem tady postup z druhé ligy a určitě bych nechtěl zažít také sestup. Prostě příští zápas musíme jezdit po zadku a položit na hřišti život.

Nyní jedete na Slovácko. Vnímáte, že nepůjde o běžné regionální derby, ale i o ligovou příslušnost?
Už jsme se bavili i s fanoušky, že tohle nám odpustí, ale v derby se Slováckem se bude hrát úplně o život.

Zlín v derby šestkrát v řadě neprohrál, teď je ale v trošku jiné situaci. Souhlasíte?
Ale Slovácko taky není úplně v klidu. Každopádně to bude úplně jiný zápas než s Olomoucí. V derby se nikdo nedívá na tabulku, jde o krále kraje. Hlavně pro fanoušky to bude velký svátek. Už kvůli nim musíme zápas zvládnout a vyhrát. My musíme hodně střílet a všechno dorážet. Bude to specifický zápas, a pokud derby nebude žít všech jedenáct hráčů plus střídačka, tak to nezvládneme.

Co říkáte na poslední výsledky krajského rivala? Překvapuje vás, že nedostává tolik branek?
Abych byl upřímný, tak to moc nesleduji, Kdybych to měl všechno sledovat, tak se z toho asi zblázním. Moc velký přehled nemám. Samozřejmě vím, že Slovácko sází na odchovance, což je rozhodně dobrá cesta.Stačil jste v hledišti zareagovat choreo speciálně připravené k blížícímu se derby?
Tribuny nesleduji, takže jsem si toho vůbec nevšiml. Po zápase jsme ale za fanoušky byli a o příštím utkání se bavili. Říkali, že porážku se Sigmou nám odpouští, ale případnou ztrátu se Slováckem už ne.

Kolik myslíte, že by do Uherského Hradiště mohlo přijet ze Zlína fanoušků?
Chystá se jich tam určitě hodně. Přesné číslo neznám, ale pokud by zaplnili alespoň polovinu stadionu, bylo by to super.