Hanákům se však příliš nevedlo, přezimují na předposledním místě, takže ani nabídky z vyšších soutěží se majiteli gruzínského titulu či účastníkovi někdejšího Poháru UEFA asi dvakrát nepohrnou. Rodák ze Slušovic by přesto u kopané rád zůstal, ať už formou trénování, či jako funkcionář. Již nadcházející zima může v případě fotbalového gentlemana a poctivce mnohé napovědět.

V Kroměříži jste asi mnoho fotbalové radosti neprožil, jak podzim hodnotíte?

Doplatili jsme na špatnou koncovku. Šance jsme si dokázali vypracovat v každém utkání, ale jejich neproměňování nás stálo hodně bodů. K tomu se přidaly chyby v obranné činnosti, kdy jsme nedokázali odehrát zápas bez obdržené branky. Chyběla i větší konkurence v týmu, kdy bychom mohli nahradit zraněné hráče nebo ty, kterým se zrovna nedařilo.

Po celou kariéru jste byl zvyklý hrávat v profesionálních soutěžích, jaké to bylo přeorientovat se na MSFL?

Ze začátku to nebylo jednoduché. Bylo potřeba si zvyknout na trochu jiný režim. Soutěž má sice svou kvalitu, je zde hodně mladých kluků, ale je velká škoda, že spousta dobrých hráčů končí většinou v Rakousku, určitě by zvedli kvalitu MSFL. Potom ani ti mladí nemají vedle koho růst.

Díky úspěšné minulosti jste byl v Kroměříži největší hvězdou mužstva. Všímali si vás o něco víc i protihráči?

Ani ne. Žádná osobní obrana se naštěstí nekonala. Navíc máme v mužstvu více šikovných hráčů, kteří soupeřům zatápěli a museli si na ně dávat pozor.

Bylo angažmá v Kroměříži vaším definitivním ústupem ze světa profesionálního fotbalu, nebo plánujete návrat do vyšších soutěží?

S profi fotbalem je zřejmě konec. Mám svůj věk a při současné situaci ve fotbale mě těžko někdo angažuje třeba na jeden rok, není to pro něj perspektivní. Přestože jsem to tušil už v létě, tenkrát jsem si to nechtěl připustit. Mateřský klub vás vezme, jelikož je tam vztah mezi klubem a vámi a možnost další spolupráce. Protože jsem šel do Kroměříže právě ze Zlína, tak tím je to dané.

Proslýchá se, že byste se v budoucnu rád věnoval trenéřině. Co je na tom pravdy?

Je to tak. Začal jsem studovat trenérskou licenci A, chtěl bych se trénování začít věnovat. Nějaké možnosti se rýsují, uvidíme, jak vše dopadne.

Vaše kariéra je neodmyslitelně spjatá se Zlínem. Co říkáte na podzimní výkony ševců a dění v klubu?

Podzim byl hodně nepovedený, to všichni víme. Na jaře nás čeká boj o záchranu, nic jiného od toho nečekejme. Nebude to nic jednoduchého a je potřeba spoléhat pouze na vlastní síly. Mužstvo se musí posílit. Věřím, že nový trenér mužstvo pozvedne. Tým během volna nabere novou energii a sebevědomí a do jarní části půjde s jasným cílem.

Po sestupu Slušovic z krajského přeboru jste se začal zajímat i o dění ve svém mateřském oddíle. Co vše máte na starosti a jak vás tato práce baví?

Zapojil jsem se do vedení klubu a pomáhám ve všech směrech. Řeším věci na sportovním úseku, hledám nové hráče, aby jednotlivé týmy byly stabilní apod. Pomáhám oslovit firmy a podnikatele, kteří by nám mohli finančně pomoci s činností klubu. Pracujeme na změnách ve fungování celého klubu, které povedou ke zlepšení jeho činnosti na všech úrovních. Chceme vytvořit takový kolektiv lidí a takové prostředí, kam budou děti, rodiče, hráči a všichni, co mají zájem o fotbal, chodit s radostí. Jsou to věci, které mě baví a dělám je s chutí.