Záložník Radek Dorotík už měl působit v Kroměříži ve druhé lize, po prodeji licence do Opavy bylo vše jinak

Již před dvěma lety se měl stát Radek Dorotík hráčem Hanácké Slavie Kroměříž. Prodej druhé ligy do Opavy však jeho případný příchod uzavřel. Hráčem Kroměříže tak bude až v letošní sezoně jako host ze Zlína.

Co rozhodlo o tom, že budete v letošní sezoně hájit barvy Hanácké Slavie?

Měl jsem i jiné nabídky, ale nepovedlo se. Když se za takové situace ozvala Kroměříž, rozhodl jsem se, že jiné kluby pustím z hlavy. Prostředí v Kroměříži znám velmi dobře. Podmínky jsou tady na MSFL velmi dobré. Už v minulosti jsem jednal s panem Zlámalem, v době, kdy se tady hrála 2. liga. Nakonec ji musel prodat, takže jsem přišel s ročním zpožděním. Je tady velmi dobrý trenér Lehkoživ, se kterým si perfektně rozumím, takže by mělo vše fungovat.

Proč jste nepřijal jinou, zajímavější nabídku?

V poslední době jsem měl problémy se zraněním. Myslím si, že třetí liga je pro mě na rozehrání ideální varianta. Oslovil mě pan Zlámal, jestli bych nechtěl hrát v Kroměříži, a já jsem po krátkém zvážení kývnul. Klub velmi dobře znám. Viděl jsem i několik jeho zápasů.

Čím si vás nový klub získal?

Zajímavým prostředím, příjemnou atmosférou a ambicemi do příštích let. Jsem tu měsíc a cítím se tu velmi dobře. Některé spoluhráče znám již z působení ve Zlíně, o to byl můj přesun jednodušší.

Hráči ze Zlína vám doporučovali, abyste šel do Kroměříže?

S některými jsem mluvil a jen jsem se utvrdil v tom, že mé rozhodnutí je správné.

V minulosti jste se dokázal dostat do reprezentačního výběru sedmnáctiletých. Nemá vaše kariéra sestupnou tendenci?

Od té doby se toho hodně změnilo. Do kádru prvoligového Zlína jsem se nedokázal prosadit. Šancí, jak trenéry přesvědčit, jsem moc nedostal. Je pořád lepší hrát v kvalitním mužstvu MSFL, než ve vyšších soutěžích vysedávat na lavičce. V budoucnu to může být jinak.

Zpátky do současnosti. S jakými ambicemi jdete do nové sezony?

Kroměříž má pokaždé ambice končit co nejvýš v tabulce. Já jí chci svými schopnostmi k dosažení cílů co nejvíc pomoci. Znám sílu celků v MSFL z loňského roku. Bude také záležet, zda se kádr ještě nějak změní. Myslím si, že máme na umístění ve středu tabulky.