Slovácko B duel o druhé místo nezvládlo

Uherskohradišťská záloha přímý souboj o druhou příčku nezvládla. V zápase dvou rozdílných poločasů dominovaly v úvodní části Mutěnice. Jediný gól z 26.minuty však byl jen mizerným vyjádřením jejich tlaku. „Soupeř měl v první půli navrch. Přehrával nás hlavně po stranách, kde kralovali naši bývalí hráči Obal s Válkem,“ přiznal domácí trenér Stanislav Vajčner. Jeho ovečky se začaly dostávat do hry až po obrátce. „Bylo velké horko a hostům začaly trochu docházet síly,“ všiml si kouč hradišťské juniorky. „Je škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat, přitom šance jsme na to měli,“ litoval. Nejblíže měli k vyrovnání v samém závěru Ondřejka s Mikulčíkem, ani jeden ale nedokázali dotlačit balon do sítě. „Musím sice ocenit kvality protivníka, možná by ale byla trošku spravedlivější remíza,“ mínil Vajčner.

Mladíci Tescomy našli po sedmi utkáních přemožitele. V jejich luhačovickém azylu stvrdili svůj postup do druhé ligy fotbalisté Fulneku. „Porážka mě mrzí, ale zklamání necítím. Hrál se oboustranně výborný fotbal. Kluci odevzdali všechno,co v nich je. Bohužel se nevyvarovali chyby, kterou zkušený soupeř potrestal,“ shrnul duel zlínský kouč Alois Skácel. Osudová minela se zrodila na konci první půlky. Šrom přišel ve střetu se Slončíkem o míč a po následném centru spadl v domácím vápně balon na ruku Řiháka. Nařízený pokutový kop pak Michal Vyskočil s přehledem proměnil.

Druhý gól přidali Severomoravané šest minut po obrátce. Po třech vítězstvích v řadě fotbalisté Brumova krutě vystřízlivěli. Sobotní zápas ve Slezsku se přitom pro ně nevyvíjel vůbec špatně. Ve30.minutě vyloučil hlavní rozhodčí karvinského Vávru, jenže Valaši místo aby převahu využili, sami za čtyři minuty poprvé inkasovali. A když v úvodu druhé půlky sudí nařídil proti hostům pokutový kop a zároveň ukázal červenou Kozubíkovi, Brumov rezignoval a Karvinští jim pak na cestu domů přibalili ještě tři góly. „Přesilovka nám spíše uškodila. O výsledek jsme se ale neporvali,“ přiznal asistent kouče Elserema Miroslav Beňo. Nováček soutěže se tak čtyři kola před koncem opět propadl na předposlední místo se ztrátou dvou bodů na béčko Baníku Ostrava a tří na Dolní Benešov. „S naší záchranou to nevypadá dobře,“ je realistou Miroslav Beňo.