Konečného premiéra bude extrémně náročná. Mladíci Tescomy na Letné v neděli před obědem přivítají vedoucí Hlučín. „Takové zápasy jsou nejlepší, oba týmy chtějí hrát fotbal,“ řekl Konečný.

Sestavu budou dávat dohromady s Kalivodou. „Z posledních tří podzimních zápasů chceme šest bodů,“ stanovil Kalivoda po poslední porážce v Uničově. Zlín, který čeká na výhru už deset kol, se ale musí obejít bez zraněné dvojice Konečník, Řihák. „Výhodou pro mě je, že většinu kluků znám z dorostu,“ podotkl Konečný.

Co nejlepší výchozí pozici před jarními odvetami si budou snažit vytvořit i další dva regionální celky. Kroměříž ani Slovácko B však nejsou v pohodě.

Hanácká Slavia se v sobotu pokusí prolomit 236 minut trvající čekání na gól na hřišti Břeclavi. „Poslední tři zápasy jsme nezvládli. Vytvořili jsme si sice dost šancí, ale bohužel jsme přestali dávat branky,“ posteskl si kroměřížský trenér Jindřich Lehkoživ.

Břeclav okupuje třináctou příčku, ale aktuálně má lepší formu než pátí Hanáci. Z posledních čtyř zápasů vytěžila osm bodů. Kroměříži se však proti soupeři z Podluží dlouhodobě daří. V předchozích čtyřech duelech třikrát vyhrála a jednou utkání skončilo nerozhodně. Do sestavy sešívaných se navíc vrací po karetním trestu klíčový obránce Šilinger.

Juniorka Slovácka přivítá v neděli dopoledne na hřišti v Kunovicích nováčka z Blanska. V případě vítězství by se na svého soupeře bodově dotáhla. „My už jednoduše musíme vyhrát, nic jiného neexistuje,“ pravil trenér hradišťského béčka Jan Palinek. Jeho svěřenci jsou totiž na první nesestupové příčce.

Blansko se na venkovních hřištích daří více než doma. „Střílí i dostávají hodně branek, takže je zřejmé, kde bude jejich síla,“ upozornil Palinek na útočnou kvalitu Blanska. Které hráče z kádru A-týmu dostane na neděli k dispozici, zatím netuší. „Uvidí se až po sobotním zápase s Fulnekem. Chtělo by to ale pořádné posily,“ neskrývá Palinek, který už ale může počítat s uzdraveným Filipským.

(ps, lk, ms)