Přemožitele ještě nenašla ani Kroměříž, která v duelu dvou neporažených celků uhrála na svém stadionu bezbrankovou remízu s exdruholigovým Hlučínem. Naprázdno vyšlo béčko Slovácko, která prohrálo v Uničově a s jediným bodem se propadlo na čtrnáctou příčku.

Zlínští mladíci dávají vzpomenout na sezonu 2005/06, kdy se rovněž po třech střetnutích usadili beze ztráty kytičky na čele MSFL. Zatímco ale tehdy s prvoligovým brankářem Baránkem, který se v rezervě rozchytával po zranění, vyhráli třikrát 1:0, nyní mají skóre 8:2.

„Mužstvu je teď také mnohem mladší a rovněž sestava se častěji mění. Proto někdy naše hra vypadá trochu kostrbatě,“ připustil zlínský kouč Marek Kalivoda, který vedl zálohy Tescomy i před třemi lety.

K vítězství nad ambiciózní Břeclaví nasměroval jeho výběr levý záložník Konečník, který dal dva góly a u prvního asistoval. Už v sedmé minutě ho zastavil ve velkém vápně pouze za cenu faulu brankář Galla, rozhodčí vytáhl červenou kartu a penaltu s přehledem proměnil McQuilkin. Těsně před přestávkou Konečník po samostatné akci přidal pojistku a v závěru zápasu stanovil konečné skóre. Břeclavský odpor ale definitivně zlomil už čtyři minuty po pauze Otruba.

Stínem utkání bylo nebezpečně vyhlížející zranění domácího Hudáka, jenž byl po srážce s protihráčem převezen do nemocnice s otřesem mozku. „V pondělí jsem se Markem už bavil. Dostal desetidenní klid. Měl by být v pořádku,“ oddechl si Kalivoda.

Hanácká Slavie sehrála s Hlučínem duel, jemuž scházely jen branky. „Výsledek odpovídá dění na hřišti. Při troše štěstí jsme ale mohli dosáhnout na tři body. Dostali jsme se do tří šancí,“ poznamenal kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ. „Hlučín nebude ztrácet body. Až čas ukáže, jestli to byla pro nás ztráta nebo zisk. Jsem rád, že hrajeme fotbal, na který se dá dívat a myslím si, že můžeme potrápit každého soupeře,“ věří Lehkoživ.

Juniorka Slovácka nedokázala bodově navázat na domácí remízu se silným Frýdkem-Místkem a na neútulném stadionu v Uničově podlehla nejtěsnějším poměrem 0:1. „Prohrát se může, ale ne takovým stylem, jak jsme to předvedli my,“ zlobil se Jan Palinek, trenér hradišťského béčka. „Domácím k zisku tří mistrovských bodů stačilo pouze nasazení a bojovnost, náš výkon byl až hanebný! To, co předvedli někteří hráči, se snad výkonem ani nedá nazvat,“ dštil síru evidentně vytočený Palinek, který jinak působí až bohorovným klidem.

Zklamaný kouč našel na zápase jediné pozitivum. „Ještěže jsme nehráli s nějakým silným protivníkem, to bychom asi dopadli mnohem hůř,“ hořce se pousmál Palinek.

A aby toho nebylo málo, jediný gól zápasu neměl podle všeho vůbec platit. „Balon prý nepřešel brankovou čáru, říkali to i domácí. Ale to je v tuto chvíli nepodstatné, protože my jsme si tam ani ten bod nezasloužili,“ uznal sportovně Jan Palinek. (pf, lk, ms)

JAK NASTOUPILI

Zlín B: Dostál – Mika, Linek, Sokol, Dujka – Konečník, McQuilkin (61. Hudák, 71. Železník), Školník, Šrom – Foltán (50. Grygar), Otruba. Trenér: Marek Kalivoda.

Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger, Švach, Kovařík – Gröpl, Mazouch, Ondřejka, Hromek (75. Veselý) – Dobeš, Janča (88. Jurčík). Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Slovácko B: Kovář – Polák, Bělaška, Višváder, Lysoněk – Kubáň, Reinberk, Sládek, Šturma (64. Šilinger) – Kerbr (32. Holek), Psohlavec (31. Pyclík). Trenér: Jan Palinek.