BRNO - TESCOMA ZLÍN 0:0

Hosté zatáhli obrannou síť na vlastní polovinu a svěřenci trenéra Uličného se snažili přes přehuštěnou obranu prosadit kombinační hrou s krátkými přihrávkami. Taktika ale mnoho úspěchů nepřinášela.

Po pěti minutách sice zahrozil Střeštík střelou nad branku, ovšem pak kvality brankáře Baránka vyzkoušel pouze v 17. minutě Pacanda ostrou střelou z pětadvaceti metrů a další šanci propásl o deset minut později Došek, jehož hlavička mířila nad břevno.

Po půlhodině hry Zlín poznal, že soupeř není příliš nebezpečný a více otevřel hru. Brněnská obrana v čele s Trousilem, který po zranění nastoupil po tréninkové pauze hned k ligové premiéře se speciální ortézou, měla dost problémů s rychlonohými útočníky Vyskočilem a Bačou. Vyskočil ve 35. minutě zakončil sólo střelou do horního růžku, kterou ale Lejsal kryl.

Bezradné trápení brněnských fotbalistů pokračovalo i po přestávce. Uličný se pokusil oživit hru zařazením zkušených Wagnera a Besty místo stříbrných juniorů Střeštíka a Kaloudy. Ani tato změna se ale dlouho neprojevovala, hra domácího týmu se utápěla ve zdlouhavých kombinacích do šířky. Z územní převahy vystřelili mezi tyče pouze Pavlík z trestného kopu a po střele z otočky Besta. Obě šance ale zmařil Baránek.

Zlín ale nespoléhal jen na defenzivu, naopak po změně stran několikrát bleskově zaútočil a nebýt brankáře Lejsala, tak mohl z Brna vydolovat i výhru. V závěru odmítl vítězství Brňanů Vrána, jenž vystřídal zraněného Wagnera. Jeho slabou střelu ze tří metrů ale stačil zlínský brankář krýt.

Rozhodčí: Franěk - Chytil, Gallo. ŽK: Polách, Wagner - Kroča, Vyskočil. Diváci: 6 450.

Brno: Lejsal - Mezlík, Trousil, Pavlík, Siegl - Kalouda (56. Wagner, 85. Vrána), Polách, Holek, Střeštík (56. A. Besta) - T. Došek, Pacanda. Trenér: Petr Uličný.

Zlín: Baránek - Pazdera, Kroča, Zbožínek, Penner - Vidlička, Opiela (81. Šmahaj), Zúbek, Kraus (68. Zapletal) - Vyskočil (77. Žůrek), Bača. Trenér: Pavel Hoftych.