„Věřím, že se popereme o body a vyhrajeme. Pokud vydržíme hrát jako v Hradci v prvním poločase, problémy mít nebudeme. Jak ale zase začneme nakopávat dlouhé balony dopředu a hrát na náhodu, tak to bude špatné,“ tuší zlínský trenér Vlastimil Petržela.

„Ještě bude chvilku trvat, než si na to kluci zvyknou,“ přidává svérázný kouč, který si na lavičce Fastavu připsal premiérovou soutěžní výhru. V HET lize ale ševci pod novým trenérem ještě nebodovali.
Ani proti Viktorce to nebude jednoduché.

„Plzeň je typicky kombinační mužstvo. Ta vůbec nenakopává balony. Hraje po křídlech a dává míče do šestnáctky Přesně tak, jak bychom to měli hrát my. Po zemi, technicky a rychle,“ říká Petržela.

Západočeši sice na startu jara nečekaně klopýtají a kvůli domácím ztrátám s Jihlavou a Libercem přišli o část luxusního náskoku, ve čtvrtek večer však proti Sportingu Lisabon sahali po historickém postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Výhrou 2:0 v základní hrací době demonstrovali svoji sílu, stopku Vrbově týmu vystavila až hlavička Battaglii z prodloužení.

„Že jsou v krizi, o nich píší noviny. Pravda ale pravda leží jenom na hřišti,“ připomíná Petržela.

Jeho tým má na přípravu o den víc než soupeř, který končil odvetu se Sportingem až ve čtvrtek v noci. Bude na hráčích Viktorie znát úbytek sil, nebo jim skvělý výkon a výhra po devadesáti minutách napumpuje do těla pořádný adrenalin a dodá v předcházejících duelech ztracené sebevědomí?

„V anglickém týdnu je každý den odpočinku dobrý. My v tomto máme malou výhodu, ale na druhé straně Plzeň takových zápasů odehrála hodně. Určitě to pro ni nebude nic nového. Myslím si, že se na nás nachystá stejně dobře. Ví, o co hraje. Sice má pořád nějaký náskok, ale určitě s ním nebude chtít hazardovat. Přijede sem pro tři body, které chceme i my,“ říká záložník Zlína Petr Jiráček, který zápasy proti bývalému klubu neprožívá.

V neděli bude stát na opačné straně než Kolář, Limberský Petržela či Bakoš.

Kdo z nich v neděli na Letné nastoupí, není jisté. Trenér Vrba kvůli absencím Hubníka a Limberského pozměnil obranu a na hrot útoku místo kanonýra Krmenčíka poslal bojovníka Bakoše. Plzeňskému kouči rošády v sestavě báječně vyšly. Otázkou je, kdo nastoupí proti Zlínu.

„Sestavu soupeře neřešíme. Plzeň má kvalitní a široký kádr,“ připomíná Petržela.

Sám každý zápas točí sestavu a hledá ideální řešení. V Hradci Králové dal šanci africkému stoperovi Bijiminemu nebo uzdravenému útočníkovi Vyhnalovi.

„Oba hráli slušně,“ poznamenal zlínský kouč.

Další změny ovšem nevylučuje. Na marodce zůstává Janíček s Traorem, nemocný je i Hnaníček. V Hradci Zlínu scházel i Francouz Beauguel nebo krajní bek Matejov s mladíkem Slaměnou.

„Na Plzeň se však všichni zázračně uzdravili,“ dodává s úsměvem Petržela.

21. kolo HET ligy -

FC Fastav Zlín (11.) – FC Viktoria Plzeň (1.)

Výkop: zítra v 17 hodin, stadion Letná

Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Flimmel (Machálek)
Ligová bilance: 7-5-9. Poslední zápas: 1:2, 18. září 2017
Předpokládané sestavy: Zlín: Zlámal – Kopečný, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai, Jiráček, Hronek, Holzer –Vukadinović, Vyhnal.
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Kovařík – Hořava, Hrošovský – Petržela, Čermák, Kopic – Krmenčík.
Tip Zlínského deníku: 1:1