V 11. kole se v neděli pokusí dobýt hřiště nováčka ze šluknovského výběžku Tescoma Zlín, která však venku kromě prvního střetnutí v Sokolově vyšla bodově naprázdno.

„Ve Varnsdorfu je specifické prostředí, kromě fotbalu toho v tamním kraji u hranic moc není. Navíc se začíná o půl třetí, což není moc obvyklé,“ upozornil zlínský trenér Marek Kalivoda, který má soupeře dobře přečteného. „Doma uzpůsobuje taktiku síle soupeře.“

Výsledky desátého týmu mu dávají za pravdu. Zatímco slezské celky ze spodních pater tabulky Třinec a Hlučín porazili Severočeši 2:0, respektive 3:2, s první Vlašimí a druhou Duklou hráli bez gólů. „Nemají ve svém týmu žádnou hvězdu, ale hrají kolektivně, a když na to přijde, i hodně ofenzivně,“ podotkl Kalivoda.

Jeho družina by už potřebovala nutně zabrat i mimo vlastní stadion, aby jí čelo soutěže dál neunikalo. Zatímco doma zvítězila v pěti zápasech ze šesti, venku předchozí tři prohrála. Výkon mužstva po poslední porážce ve Vlašimi označil Kalivoda za bojácný a následně posadil na lavičku stopera Malého a záložníka Šmahaje.

„Chci, abychom se i na cizích hřištích prezentovali aktivní a útočnou hrou. Doma jsou kluci pokyny schopni plnit, protože pod tlakem diváků hrají zodpovědně. Venku to však neplatí, což je také důvod změn v sestavě,“ vyložil Kalivoda.

Jedna se mu hodně vyplatila. S novou stoperskou dvojicí Kubica, Zbožínek udržel brankář Skácel po pěti kolech své třetí podzimní čisté konto. „Nula vzadu je vždycky pozitivem, Kubica svou premiéru zvládl,“ naznačil kouč Tescomy, že ponechá stejné složení obranné čtveřice.

Předpokládaná sestava Zlína: Skácel – Pazdera, Kubica, Zbožínek, Jelínek – Šrom, R. Dobeš, Elšík, Borák – Novák (Šmahaj), Poznar.