„Věřím, že jsme dobře připravení. Zápasů jsme odehráli hodně, ale pomohli jsme si tím, že jsme rozložili zátěž, a zároveň jsme tak poskytli prostor všem hráčům v kádru, aby ukázali kvalitu. Nejvíc jsem potěšený, že se vyprázdnila počáteční marodka," uvedl trenér Zlína Bohumil Páník (na snímku).

„Tým je kvalitní, tlak na posty je dostatečný. Morální postavení mužstva je také na vysoké úrovni. Možná by mohlo být i zlobivější, na druhou stranu to bývá ošidné," dodal 58letý kouč a sportovní manažer v jedné osobě.

Nástupce Martina Pulpita neměl takřka žádné starosti s transfery. Po letech, kdy klub hlava nehlava prováděl četné změny, nyní nastal zcela opačný případ. K podzimní soupisce přibyl jen talentovaný obránce Martin Blanař z B-týmu a pracovitý záložník Miloš Kopečný, jenž hostoval v Hulíně. Klub měl ještě zájem o testovaného beka Petra Chylu, ten se však na poslední chvíli po dohodě s manažerem přesunul do Jihlavy.

„Už když jsem přišel, tak jsem tvrdil, že není potřeba do kádru zasahovat. A říkám to i nyní, že je silný. Na e-mailu a internetu se mi nabízela řada hráčů, posílali mi svá videa, ale do různých týdenních zkoušek já nejdu, bývají to jen vyhozené peníze. Když hráče chci, musím jej vidět, jak se chová při zápasech, zjistím si mentální parametry, sociální zázemí atd. Navíc bych takovým angažováním znevažoval práci vlastních fotbalistů," nabídl svůj pohled vládce zlínské lavičky.

Minimální změny proběhly i v opačném směru. Na půlroční hostování do Třince byl uvolněn útočník Pavel Malcharek a po vzájemné dohodě ukončil působení v klubu brankář Krzysztof Zukowski. K tomu se na Slovácko vrátil Tomáš Jeleček.

Přípravné zápasy pak naznačily, že nastolená cesta je správná. Tým obsadil skvělé třetí místo v zimní Tipsport lize a úspěšně si vedl také v dalších duelech. Vítězství slavil hned v devíti duelech z celkových patnácti. Optimismus do jara dává především útočný projev, ze kterého ševci vytěžili 37 branek.

„Těší mě, že se hráči rozstříleli. Věřím, že náš způsob hry bude zachován i při všech utkáních druhé ligy, každému protivníkovi jej budeme chtít vnutit. Soupeře jsme schopní napadat až na jeho vápno, útočníci dovedou tvrdě fyzicky pracovat," je spokojený Páník.

První ostrou zkoušku, jak se jeho svěřencům podaří zopakovat výkony z přípravy, zažije v neděli od 10:15 hodin na půdě třetího Žižkova. O soupeři má dobrý přehled.

„Hrají technický fotbal, chtějí pořád držet míč a operovat s ním. Absolvovali například výborný souboj se Slavií Praha, která je však nakonec potrestala důrazem a agresivitou," poznamenal zkušený trenér, který má pro utkání nejvyšší ambice.

„Chceme zvítězit, čemuž je dán náš styl hry a já věřím, že se nám to podaří," je optimista.

Hned na úvod tak žlutomodré čeká měření sil s dalším aspirantem na postupovou příčku. Zlín by na čelo rád zaútočil z aktuální sedmé pozice, přičemž za největší konkurenty považuje Bohumil Páník všech šest týmů před Fastavem. „Pochybuji, že by vyběhl ještě někdo zezadu," přiznal.