„Takhle nám to vyhovuje více. Rozjezd soutěže je hodně důležitý,“ pronesl Ladislav Minář, trenér a ředitel klubu. Při pohledu na los se jeho slovům nelze divit.

Valaši sice vstoupí do druhé ligy v Mostě, poté ale hostí Čáslav a Jihlavu, tedy druhý a třetí tým uplynulého ročníku. V srpnu se Zlín ještě doma střetne s druhým nejlepším celkem jara Karvinou a v úvodu září s exligovým Žižkovem. Všichni čtyři jmenovaní soupeři by přitom měli patřit k hlavním konkurentům Minářova výběru v boji o postup. Ambice Zlína jsou totiž nejvyšší. „Chceme se hned vrátit do první ligy,“ přeje si Zdeněk Červenka, stoprocentní vlastník klubu, který letos spadl po sedmi sezonách do druhé ligy.

Po přestupu obránce Čelůstky do Slavie Praha, který přinesl do pokladny více než 10 milionů korun a z velké části naplnil rozpočet, jsou další odchody nepravděpodobné. „Nikoho dalšího prodávat nebudeme,“ potvrdil Červenka. Hlavně proto padl na začátku týdne transfer kapitána Iva Zbožínka do Brna.

Včerejší představenstvo klubu řešilo mimo jiné právě změnu termínu výstavby vyhřívaného trávníku. Zlín na něj potřebuje přibližně dvacet milionů korun. Polovinu získal ze státního rozpočtu, druhou musí Sportovní kluby, které stadion vlastní, sehnat samy. Zbývající částku přislíbilo město, které ji ale zatím nepřikleplo. Na čtvrtečním zasedaní rozdělili zastupitelé 115 milionů z půlmiliardového úvěru, na fotbalisty se ovšem nedostalo.

„Ani to nešlo. Schvalovaly se investiční akce, a v případě vyhřívání se jedná o dotaci,“ vysvětlil Karel Jankovič, radní zodpovědný za sport a zároveň člen představenstva zlínského klubu. O peníze se ale fotbalisté bát nemusejí. „V rámci koaličních dohod jsme dotaci ve výši deseti milionů odsouhlasili. Aby nepropadly finance z ministerstva, musíme odeslat podklady do konce srpna,“ dodal Jankovič, radní za ČSSD.

Po podpisu všech smluv by se pak mělo začít s rekonstrukcí v polovině září. „Informovali jsme se u specializované firmy a žádné problémy to nepřinese,“ ubezpečil Červenka.

Nečekané potíže však vyvstaly s výběrem místa, kde odehraje Zlín domácí zápasy po dobu výstavby vyhřívání. „Kroměříž nám řekla ne,“ prozradil zlínský boss. Kde mužstvo zakotví, tak není momentálně jasné. Co je naopak jisté, je odchod společnosti Tescoma z pozice generálního partnera. „V pátek jsme se oficiálně rozloučili,“ uvedl Červenka. Místo Tescomy, která zmizí z loga klubu, je prozatím neobsazené. „Změna názvu je otázkou pár dnů. Stačí jenom vybrat jméno,“ dodal s úsměvem Zdeněk Červenka.