1. SC ZNOJMO – FASTAV ZLÍN 2:3 (1:2)

Zlín musel od 12. minuty dotahovat náskok domácích. Jejich malý důraz potrestal po centru Hříbka Stáňa. V polovině první půle bylo srovnáno. Holík našel přesnou přihrávkou Malcharka a ten nedal brankáři Znojma Andrejkovi žádnou šanci. O sedm minut později už Zlín vedl. Benčík připravil střeleckou pozici pro Bartolomea, který otočil průběh utkání. „V prvních patnácti minutách první půle jsme měli problémy, protože byla na hráčích znát únava z náročného programu v uplynulých sedmi dnech. Potom jim začaly „chodit" nohy a s dalším průběhem můžeme být spokojeni," řekl zlínský kouč Martin Pulpit. Ve druhém poločase už si mužstva tolik šancí nedokázala vytvořit. Přesto se Znojmu podařilo zásluhou Pázlera vyrovnat. O vítěznou branku Zlína se postaral Faouzi, jehož střele do sítě pomohl odraz od břevna.

„Ke zlepšenému výkonu pomohl fakt, že jsme už některým hráčům ukončili testování po středečním utkání. Ti, kteří skončili, totiž ani neměli zájem se o zlínský dres prát. Zúžil se tak počet adeptů na angažmá ve Fastavu a to mělo vliv na sehranost mužstva. Mám z utkání se Znojmem velmi dobrý dojem," zdůraznil Martin Pulpit.

Zlínskou kabinu tak velmi rychle opustili Šaratlič, Pokrovskij, Sámel a Bosňak. V zápase se Znojmem se naopak v dresu Zlína představil Srb Branko Bankovič, který působil naposledy ve Švýcarsku v klubu Bellinzona. „Velmi dobrý výkon podal v zápase se Znojmem Faouzi a navíc se prezentoval vítěznou brankou," poznamenal zlínský kouč. Další přípravný zápas odehrají ševci ve středu na hřišti Slatinic proti exligové Sigmě Olomouc. V sobotu je pak čeká duel s prvoligovým Baníkem Ostrava.

„V průběhu tohoto týdne budeme ještě tvrdě trénovat. Je před námi ještě nějaká možnost mužstvo doplnit, ale já osobně bych už kádr nechtěl nijakým způsobem rozšiřovat a zasahovat do sestavy. Může se objevit jeden, maximálně dva adepti na zlínský dres. Dva nejbližší zápasy nám dávají možnost poslat do každého poločasu rozličné jedenáctky," dodal k případnému doplnění kádru trenér Zlína Martin Pulpit.

Branky: 13. Stáňa, 68. Pázler – 24. Malcharek, 31. Bartolomeu, 72. Faouzi. Zlín: I. poločas: Žukowski – Kopečný, Simerský, Hubáček, Benčík – Bartolomeu, Hájek, Holík – Železník, Malcharek, Bankovič. II. poločas: Adamuška – Pazdera, Malý, Kroča, Jasenský – Faouzi, Salachna, Motal – Bartolomeu, Červenka, Koukal. Dále střídali: Kurtin (72. Nehoda) Trenér: Martin Pulpit.