BANÍK OSTRAVA – FC FASTAV ZLÍN 4:1 (2:1)

Po standardní situaci se pověsil do vzduchu Jan Baránek a nikým neatakován hlavou překonal Dostála – 1:0 pro Baník. Ševci ovšem nerezignovali a už za čtyři minuty mohli srovnat. Po Jordanově brejku se mohl dostat k zakončení Poznar, jenomže domácí beci dokázali jeho střelu srazit na rohový kop. Zlínští drželi vyrovnaný obraz hry, ale pouze do 21. minuty. To Štěpán, který výrazně větral levou stranu zlínské obrany, opět utekl a Baránek svým druhým gólem v zápase opět hlavou zvýšil skóre pro Baník na 2:0. Od té chvíle bylo domácích plné hřiště a Zlínští tahali za kratší konec. Zpět do hry jim ovšem pomohla standardní situace. Přesně po půl hodině hry Benčík nacentroval na zadní tyč, kdy nehlídaný Poznar hlavou snížil na 1:2.

Ševci vstoupili do druhé půle sympaticky a dokázali s ostravským Baníkem držet krok. Platilo to pouze do 56. minuty. To domácí po rychlém výpadu ze strany vstřelili třetí gól. Na konci pohledné akce byl důrazný Krmenčík – 3:1. V tu chvíli hosté opět začali tahat za kratší konec a pouze s největším vypětím odolávali ostravským nájezdům. Přesto inkasovali počtvrté. V 67. minutě Kukec ukázkově zakroutil trestný kop přes zeď k tyči. Ilizi se natahoval marně a Baník přidal čtvrtý gól.

„Já jsem od utkání nečekal zázraky, protože jsme teprve včera absolvovali úplně první trénink na přírodní trávě. Na Baníku bylo vidět, že je v přípravě mnohem dále, vždyť za týden začíná první liga. Z toho důvodu bych výsledku zase takovou váhu nedával. My jsme ve stejné situaci jako Baník, taky nás čeká hodně těžké jaro. I my máme v nohách hodně tvrdou a náročnou přípravu, Baník byl dneska lehčí, lepší na míči a prostě i fotbalovější. Sportovně musím uznat, že Baník vyhrál zaslouženě," řekl po utkání trenér zlínského mužstva Martin Pulpit.

Hráči Fastavu hned po utkání vyrazili na soustředění do Polska. Letnou vymění za Walbrzych u našich severních sousedů, kde sehrají další dvě přípravná utkání.

Branky: 12. a 21. Baránek, 56. Krmenčík, 67. Kukec – 30. Poznar. Zlín: Dostál (46. Ilizi) – Pazdera, Kubica (46. Malý), Hubáček, Benčík – Kurtin (86. Holík), Hájek (60. Elšík), Salachna, Bartolomeu (74. Holík) – Jordan (60. Železník), Poznar.