První Fryšták zaváhal na půdě zachraňující se Žlutavy, Hvozdenští přestříleli Komárov a připsali si cenné tři body

BŘEZOVÁ – KOSTELEC 1:1 (0:1)

Na Březové byl k vidění rychlý a pohledný fotbal. Produkovala ho obě družstva, která si připravovala mnoho brankových příležitostí. Vedení se ujali hosté z Kostelce, a to ve 32. minutě zásluhou Dudy, jenž svůj trestný kop zamířil perfektně pod víko. Domácí Březová srovnala v 50. minutě na 1:1 – netradičně se trefil Červenka mladší.

Branky: Červenka J. ml. – Duda. Rozhodčí: Střelec. 40 diváků. Březová: Vrla – Bednařík, Krumpolc, Nášel, Kališ, Zedníček, Červenka Jar. ml., Štětkář, Žák, Stuchlík. Střídal: Čapák. Kostelec: Fišer – Hrančík, Vaculík, Staněk, Fuksa, Duda, Novotný, Velikovský, Gajdošík, Dočkal, Karpeko. Střídali: Vančík, Grác.

ŽLUTAVA – FRYŠTÁK B 0:0

Souboj poslední Žlutavy s prvním Fryštákem se zdál být rozhodnut ještě před začátkem utkání, ale nebylo tomu tak. Odehrál se pěkný a fotbalově atraktivní zápas, ve kterém se na každé straně vyskytly gólové šance. Domácí mužstvo svou bojovností společně s aktivním pohybem vytvářelo nemalé problémy hostující obraně a mnohdy se již zdálo, že míč skončí v síti. Vždy chybělo jen trochu přesnější zakončení a Žlutava se mohla radovat z více než jednoho bodu, přesto velice cenného, jelikož se žlutavský celek odlepil ze dna tabulky.

Žlutava: Stratil – Pokorník, Novák, Mišurec M. (Tauš), Lapčík, Bůžek, Brázdil, Antoš, Zaoral, Husár, Houser (Goiš, Tyl).

VŠEMINA – PASEKY 1:2 (0:1)

První půli zápasu opanovaly aktivnější Paseky, které přijela podpořit autobusová výprava hlučných a své mužstvo oddaně podporujících fanoušků. Hosté šli do vedení ve 33. minutě. Po změně stran a ruce v hostující šestnáctce se z penalty nemýlil Jakub Polách, jenž srovnal na 1:1. Vyrovnaný stav však vydržel jen do 59. minuty, kdy hosté vystřelili tři body krásnou ranou k tyči zpoza velkého vápna. Všemina se sice snažila vyrovnat, jenže to se jí i přes herní převahu po zbytek zápasu nepodařilo, a tak klesla ve vyrovnaném středu tabulky na šesté místo. Naopak šťastnější Paseky si upevnily druhou příčku.

Branky: Polách J. – Machů, Zedník. Všemina: Zerzan – Ježík, Čala, Burša M., Železník – Martinů (Rathúský), Karlík st., Karlík ml., Holík, Polách J. (Rupa), Polách L. (Kovařík).

TEČOVICE B – BŘEZŮVKY 2:0 (0:0)

Utkání začalo svižně, hned ve druhé minutě centroval Ševčík, ale hlavička T. Řiháčka skončila mimo a z protiútoku po akci Mikela pálil nad Vach. V poli vyrovnané utkání trpělo nepřesnou nahrávkou a vychýlenou muškou na obou stranách. Ve 37. minutě vystrašil dalekonosnou střelou domácího brankáře hostující stoper Vyoral a při dalším nákopu hostí chybu brankáře Miklase hasila obrana. Když Březůvky ve druhé půli nedokázaly trefit odkrytou branku, béčko Tečovic získalo mírnou převahu. V 56. minutě se nádhernou střelou z jedné trefil Čeleďa – 1:0. Dvě minuty poté fauloval Kozmík v pokutovém území T. Řiháčka a Čeleďa z penalty zvýšil na 2:0. Mohl dokonce vstřelit třetí branku, ale hattricku zabránil Gregor, když vyrazil jeho střelu z úhlu.

Branky: Čeleďa 2. Rozhodčí: Frýbort – Horáček, Přikryl. Tečovice B: Miklas – Piňos, Koplík, Středulinský Jiří, Poulíček Tomáš (76. Vendolský), Řiháček A. (67. Řiháček J.), Čeleďa, Dorazín, Řiháček T., Ševčík, Hořčica (81. Kristek R.). Na střídání: Křen, Soják L. Březůvky: Gregor – Vyoral, Slovák, Kozmík, Hornáček, Krajča J., Mikel, Lakomý, Mališka, Váňa, Vach, Střídali: Kamenčák, Vrzalík, Krajča O.

Dohrávka 18. kola

ŽLUTAVA – MYSLOČOVICE 0:1 (0:1)

Žlutavští se snažili překvapit soupeře svou aktivitou, což se jim ze začátku podařilo na výbornou – přinutili totiž soupeře faulovat v pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten se ovšem J. Tylovi nepodařilo proměnit a skóre se tedy nepohnulo. Hra byla vyrovnaná, ale za nerozhodného stavu se do kabin neodcházelo. Po neshodách v obraně se radoval Skopalík z Mysločovic. Do kabin tedy za lepšího stavu odcházeli hosté. Druhý poločas byl lepší ze strany Mysločovic, které dostávaly Žlutavu pod tlak. Z toho se zrodily dva fauly v pokutovém území a dva trestné kopy. Ty ovšem bravurně vystihl gólman Stratil, jenž udržoval naděje domácích až do konce. Branka už však žádná nepadla.

Branka: Skopalík. Žlutava: Stratil – Novák, Pokorník, Lapčík, Mišurec, Bůžek, Brázdil, Tyl (Čevora), Antoš (Houser), Husár (Goiš), Kneisl (Tauš).

Dohrávka 19. kola

FRYŠTÁK B – VŠEMINA 4:0 (1:0)

Domácí hráči fryštácké rezervy potvrdili pozici lídra soutěže a třetímu týmu tabulky nedali žádnou šanci. Po celé utkání byla na hřišti jasná převaha Fryštáku.

Branky: Gajdůšek, Křenek P., Velikovský, Holomek. Fryšták B: Sebera – Zelík, Adamík, Večeřa (Holomek R.), Velikovský, Gajdůšek (Mikulík), Chudý, Petráš, Křenek P., Holomek M., Bednařík. Všemina: Zerzan – Ježík, Čala, Burša M., Železník, Polách J. (Gajdošík Pavel st.), Karlík st., Karlík ml., Holík, Martinů, Kovařík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Pohořelice – Halenkovice 5:1 Ruszelák M. 3, Švejčara P., Maca – Sudolský, Štípa – Mysločovice 2:5 Holík M., Krajča – Petlach 3, Klabačka, Dřímal, Hvozdná – Komárov 6:3 Kovařík 3, Juřík P., Sovadina M., Vítek – Tomek, Beran, Turoň.

ŠTÍTNÁ N. VL. B – POTEČ 3:3 (0:2)

Domácí mužstvo ze Štítné nad Vláří prohrávalo v 55. minutě po školáckých chybách obrany a trefách Slováka už 0:3, potom ale přišel obrat v zápase. Dobře hrající dorostenec Hrnčiřík pohotovou střelou snížil a střídající Fojtík dvěma brankami, kdy jedna z nich padla po pokutovém kopu, vyrovnal na 3:3. Od 80. minuty se hrál vabank o tři body, ale skóre už se nezměnilo.

Branky: Fojtík 2, Hrnčiřík J. – Slovák 3. Štítná n. Vl. B: Tkadlec – Štěpančík, Kováč, Zimáček, Fagulec, Kořenek, Struhař, Baran, Pukýš D., Pinďák H., Hrnčiřík J. Střídali: Fojtík, Žabka, Pukýš R.

JASENNÁ – LUHAČOVICE B 1:1 (1:0)

Do první větší šance se dostal ve 12. minutě Zicha, ale zazmatkoval a střela se minula účinkem. O osm minut později se už tentýž hráč prosadil – precizně si zpracoval centr Maliňáka a nekompromisně k tyči otevřel skóre na 1:0 pro Jasennou. Domácí gól po povzbudil. Ve 28. minutě hlavou nepřelstil Maliňák luhačovického Kuchaře a ve 40. minutě skončila střela Přibyly na tyči. Vyrovnáno mohlo být v 52. minutě, kdy se na Kováře řítil Zezulka, ale brankář domácích byl úspěšnější. V 70. minutě se zjevil zcela sám v šestnáctce domácí Jurčák, ale opět zvonila tyč. Vzápětí se luhačovičtí radovali z vyrovnání, ale gól nebyl správně uznán pro ofsajd. Po sérii rohových kopů se v 85. minutě odrazil balon smolně od kapitána Čaly za záda bezmocného Kováře a bylo vyrovnáno.

Branky: Zicha – vlastní. Rozhodčí: Jučica – Studeník, Zezulka. 100 diváků. Jasenná: M. Kovář – T. Nikolén, T. Kovář, Bajza, Přibyla, Čala, Maliňák, A. Smilek, Pečeňa, Jurčák, Zicha. Střídali: Baťa, M. Nikolén. Luhačovice B: Kuchař – Knot, Smištík, Zezulka, Kunc, Polách, Melík, Peček, Michna, Slezák, Červenka. Střídal: Šerý.

PŘÍLUKY B – MIROŠOV 4:1 (2:0)

Domácí tým byl na začátku zápasu jednoznačně lepší a svůj úvodní čtvrthodinový tlak dokázal zúročit Machalíček v první branku – 1:0. Mirošov se po obdrženém gólu zlepšil, ale jeho útočná snaha končila na hranici velkého vápna a na výborně chytajícím Nečasovi.

Za Příluky se ještě po hezké akci prosadil ve 33. minutě Šimonů – 2:0. Druhý poločas začal lépe Mirošov – ve 48. minutě se na 2:1 trefil Procházka. Hra se přiostřila, padlo hodně žlutých karet a v 65. minutě i červená, kterou obdržel hostující hráč. Přílucký tým začal více útočit a odměnou mu byly dvě branky. V 84. minutě se radoval Pinkas a o tři minuty později Šranko.

Branky: Machalíček, Šimonů, Pinkas, Šranko – Procházka L. Příluky B: Nečas – Sobotka, Ratajský, Januš, Pavelka, Uher, Vlček, Šuta, Pinkas, Šimonů, Machalíček. Střídali: Šimurda, Budín, Nesvadba, Šranko, Surý.

ROKYTNICE – NEDAŠOVA LHOTA 1:2 (0:1)

Hned v úvodu prvního poločasu se Nedašova Lhota ujala vedení po Vaňkově dalekonosné střele. Poté se šance střídaly na obou stranách. Rokytnice ve druhém dějství vyrovnala Martinem Eliášem, který z trestného kopu prostřelil hostující zeď. Nedašova Lhota následně zvýšila po nedorozumění v domácí obraně Bartošákem na 2:1. Tento gól se ukázal jako rozhodující, Rokytnice na něj již nedokázala odpovědět.

Branky: Eliáš – Vaněk D., Bartošák. Rozhodčí: Ruman. Rokytnice: Malaník – Pešek, Vaněk, Suchý, Röder, Saloky, Ščuglík, Eliáš M., Both, Plášek, Goňa. Střídali: Hamalčík, Šuráň. Nedašova Lhota: Macháč D. – Macháč J., Bartošák J., Kostka, Juřica, Vaněk V., Vaněk D., Pagáč, Urbánek, Pacík, Bartošák L. Střídali: Vaněk M. Šerý, Novák.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Šanov – Sehradice B 0:5 Mikel 2, Plášek, Hofschneider, vlastní, Slopné – Vlachovice B 4:1 Šůstek 2, Žáček, Kozubík T. – Maček, Rudimov – Biskupice 0:4 Gajdůšek, Maršovský, Michálek, Porubský.

14. Mirošov 20 4 3 13 22:54 15

Utkání Mirošova (16., 17., 18. a 19. kolo) byla dodatečně kontumována ve prospěch soupeřů.