„S výkonem ani s výsledkem samozřejmě nemůžu být spokojen. Zklamali mě svým výkonem hráči, kteří jsou u nás na zkoušce," zdůraznil zlínský trenér Martin Pulpit.

SK SIGMA OLOMOUC – FASTAV ZLÍN 3:0 (2:0)

Začátek utkání byl jednoznačně v režii Sigmy, která udeřila již ve třetí minutě, kdy se po zmatcích ve zlínské obraně nejlépe zorientoval Texl a s pomocí břevna otevřel skóre. Zlínský trenér Martin Pulpit se hodně rozčiloval. Všechno totiž dobře viděl, jelikož stál přímo za brankou.

„Mě naučil fotbal sledovat přípravné zápasy zezadu, protože odtud dobře vidím, jak se hráči posouvají. Když se na to díváte ze strany, tak vám plno věcí unikne," vysvětlil.

Sigma okamžitě přidala druhý gól, ten však nebyl uznaný kvůli ofsajdovému postavení. Do dobré střelecké pozice se vzápětí dostal Ordoš, který však na gólmana nevyzrál.

Hosté zahrozili ve 20. minutě. Jmenovitě Branko Bankovič nebezpečně střílel ze standardní situace a protáhl olomouckého gólmana Bártu.

Závěr poločasu vyšel znovu Sigmě. Zahradníček odcentroval na Rolince, který se obtočil kolem obránců a nekompromisně zvýšil na 2:0.

Ve druhém dějství olomoučtí fotbalisté trochu polevili, čehož Zlín dokázal využít a místy měl i herní převahu.

Hrál se fotbal nahoru dolů a do dobré šance se nejdřív dostal Navrátil, jehož střela však nenašla cíl. Na druhé straně z úhlu tvrdě pálil Železník, ale Bárta byl na místě. Třetí branka přišla patnáct minut před koncem, kdy Navrátil přiťukl na hranici velkého vápna Houskovi, jenž přesnou střelou k tyči stanovil výsledek na konečných 3:0.

„Sigma začala přípravu daleko dříve, než jsme začali my, kteří tenhle týden děláme ještě kondičně. My jsme od toho nečekali žádné zázraky, ale neměli jsme dobrý vstup, což nás stálo inkasovanou branku. V některých fázích utkání jsme možná měli i více ze hry, ale nebyl jsem spokojen s náběhovými věcmi," doplnil zlínský kouč Martin Pulpit.

V dalším přípravném utkání se Zlín představí v sobotu 12. července od 10.15 hodin na hřišti prvoligového Baníku Ostrava.

Branky: 3. Texl, 42. Rolinc, 74. Houska. Rozhodčí: Antoníček – Peřina, Machálek. Diváci: 350. Zlín – I. poločas: Dostál – Pazdera, Simerský, Hubáček, Jasenský – Matějov, Hájek, Koukal – Bartolomeu, Malcharek, Bankovič. II. poločas: Dostál – Malý, Simerský (75. Kopečný), Kroča, Benčík – Motal, Salachna, Holík – Železník, Červenka (75. Poznar), Nowak. Trenér: Martin Pulpit.