Vítězství fotbalistů Tescomy zařídil uzdravený záložník Zúbek

TESCOMA ZLÍN - TEPLICE 1:0 (0:0)

První poločas se Zlínu příliš nepovedl. Domácí rozehrávali míče zbytečně do šířky a k ohrožení hostující brány se dostávali jen po standardních situacích. Severočechům takový způsob hry Tescomy maximálně vyhovoval. Ani lídr soutěže však téměř čtyř tisícovkám diváků žádnou atraktivní podívanounenabídl.

Přesto mohli odcházet Tepličtí do kabin spokojenější, jenže Smíškovu obrovskou šanci zmařili v 36. minutě zlínský gólman Baránek ve spolupráci s obráncem Vidličkou. Prvně jmenovaný srazil Smíškovu ránu z bezprostřední blízkosti za sebe a druhý ji na brankové čáře vyhlavičkoval naroh.
Do druhé části nastoupili fotbalisté Tescomy jako vyměnění. Ostych a zakřiknutost nechali v kabině a rovnou se hnali na zteč hostující brány.

Jako první se ji pokusili dobýt Šmahaj se Zapletalem, jejich dalekonosné rány však jen těsněminulytyč. Vnadějné palebné pozici se po Šmahajově průniku ocitl Vidlička, jeho pokus však zablokovala obrana Severočechů. Zlínský tlak vyvrcholil v rozmezí 60. a 62. minuty. Pennerův přímý kop gólman Slavík ještě zpacifikoval, na hlavičkový biliár Malára se skórujícím Zúbkem po rohu Vidličky už byl ale krátký. Na začátku jediné brankové akce utkání stál Opiela, který obral o míč stoperskou dvojici hostů a vybojoval rohový kop.

Teplickým chvíli trvalo, než se vzpamatovali, v závěrečné dvacetiminutovce však domácí zle svírali na jejich polovině. Zlín odolával mnohdy se štěstím nebo díky výtečně chytajícímu Baránkovi, který se nejvíce vyznamenal při hlavičce Smíška. Reprezentační kanonýr Severočechů Fenin byl po celý zápas pečlivě pokrytý, a když už se napřahoval ke střele, balon mu obětavým skluzem vypíchl Kroča. Tescoma se z teplických kleští vymanila až v nastaveném čase a Zúbek mohl dokonce dát svůjdruhýgól, jeho střeluvšak Slavík vyškrábl nad horní tyč. Naradosti domácích fotbalistů z výhry nad vedoucím týmem soutěže to však nic nezměnilo.

soutěž o permanentku

Branka: 62. Zúbek. Rozhodčí: Kovařík - Wilczek, Drastík. ŽK: Zbožínek - Merzič. Diváci: 3 795.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner - Šmahaj, Zúbek, Opiela, Zapletal (82. Bača) - Malár (75. Vyskočil), Žůrek (87. Konečník). Trenér: Hoftych.

Teplice: Slavík -Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič (90. Mareš) - Verbíř, Doležal, Ljevakovič, Gašparík (69. Štohanzl) - Fenin, Smíšek (85. Kroupa). Trenér: Rada.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Moje Zlínsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika