Kučera nahradil Josefa Gábu, který na svůj post rezignoval. Novým předsedou FC Tescoma se zároveň stal majitel klubu Zdeněk Červenka, který vystřídal Ladislava Valáška.

„Byl jsem panem Červenkou už poněkolikáté osloven, abych se zapojil do vedení klubu, a letos jsem neodolal,“ pronesl Kučera, který ve Zlíně dříve působil 16 let a devět sezon za něj hrál.

„S majitelem jsme se sešli na vizích budoucnosti klubu, který by se měl stát rodinným, malým, ale zároveň profesionálním,“ vysvětlil své rozhodnutí.

Po letošní neúspěšné snaze o návrat do nejvyšší soutěže se Tescoma vydala cestou finančních úspor – snížila rozpočet ze 43 milionů korun na 20 – a na hráčském poli vsadila na vlastní odchovance.

„Výchova mládeže je ve Zlíně dlouhodobě na vysoké úrovni. Potřebujeme ale napravit spolupráci s okolními kluby od krajského přeboru až po MSFL, aby nám neutíkali talentovaní hoši ze širšího okolí,“ podotkl Kučera.

O konkrétních ambicích Tescomy v nadcházející sezoně moc mluvit nechtěl. „Na představenstvu jsme se bavili s trenérem Kalivodou, že by bylo krásné, kdybychom předvedli podobný zázrak jako letos v Ústí nad Labem. V první řadě ale potřebujeme klub stabilizovat a pak při nejbližší příležitosti se pokusit o návrat do první ligy,“ nastínil Kučera a s úsměvem dodal: „Prémiový řád s odměnami za postup počítá.“

Vše o Zlínu před startem II. fotbalové ligy čtěte v pátečním vydání Deníku.